Ozbrojenci v Libyi popravili rodinu včetně žen a tří dětí

Ozbrojenci nedaleko libyjské metropole Tripolisu stříleli na šestičlennou rodinu, zraněním podlehly dvě ženy a tři děti. S odvoláním na dnešní prohlášení tamních úřadů o tom informovala agentura Reuters. Libyjská pobřežní stráž rovněž zadržela přes 80 uprchlíků, kteří mířili do Evropy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Severní Afrika
doporučujeme

Na auto s mužem, jeho ženou, sestrou a třemi dětmi začali ozbrojenci střílet, když rodina jela po dálnici směrem do hlavního města. Rodiče dětí ve věku od tří do šesti let tam chtěli nechat potomky očkovat. Uvedl to mluvčí zdravotnického sektoru tripoliské vlády.

Kdo přesně za útokem stál, není jasné. Podle mluvčího samozvané Libyjské národní armády (LNA) však ozbrojenci patřili k milicím spřízněným právě s kabinetem v Tripolisu. "Jedná se o jeden ze systematických zločinů milicí proti civilistům," odsoudil útok mluvčí LNA na facebooku. "Abychom je vymýtili a pomstili zavražděné, bitva musí pokračovat."

V Libyi panuje chaos od roku 2011, kdy byl s pomocí Západu svržen tamní dlouholetý diktátor Muammar Kaddáfí. O vládu v této severoafrické zemi kromě mnoha ozbrojených skupin usilují dva kabinety - jednotky LNA polního maršála Chalífy Haftara a tripoliská vláda Faíze Sarrádže, kterou podporuje OSN. Haftar zahájil letos v dubnu na hlavní město ofenzivu.

Při střetech v Tripolisu a jeho okolí byly již zabity či zraněny stovky civilistů a přes 120.000 lidí muselo opustit své domovy. Na začátku týdne tam při náletu na tripoliskou rezidenční čtvrť zemřely tři děti, dvě ženy byly zraněny.

Libyjské námořnictvo dnes uvedlo, že se mu podařilo zachránit 82 migrantů, kteří měli namířeno do Evropy. Gumový člun, na kterém bylo 11 žen a osm dětí, pobřežní stráž zastavila ve středu zhruba 64 kilometrů od libyjského pobřeží, poblíž města Závíja nedaleko Tripolisu.

Libye je jednou z tranzitních zemí pro uprchlíky z celé Afriky mířící do Evropy. Nelehkou situaci migrantů, jež často utíkají před válečnými konflikty a chudobou, v Libyi ohrožují nejen probíhající boje, ale také pašeráci lidí a ozbrojené skupiny.

Loading...
Témata: Libye | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Irák ochromila stávka. Na vládní zónu dopadla raketa, centra měst blokují…

17.11.2019 19:36 Aktualizováno Tisíce Iráčanů dnes zaplavily ulice Bagdádu a měst jižně od něj, aby pokračovaly v protivládních…

Tragický omyl izraelské armády: Bomba shozená na domek zabila osmičlennou…

17.11.2019 17:07 Izraelská armáda přiznala, že ve středu v noci útočila na dům palestinské rodiny na místě, které…

Muslimský svět zasáhla vlna protestů. Dorazila do Íránu, Chameneí běsní

17.11.2019 13:30 Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes podpořil rozhodnutí vlády o 50 procent zdražit…

Palestinci vystřelili rakety na Izrael, ten bombardoval Hamás

16.11.2019 19:14 Aktualizováno Palestinští ozbrojenci v noci na dnešek vypálili z Pásma Gazy dvě rakety na Beerševu v jižním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama