Pákistán se topí v koronakrizi. Nakažených masivně přibývá, nemocnice je odmítají

Více než 100.000 případů nákazy koronavirem přibylo v Pákistánu od 9. května, kdy tato země zrušila karanténní opatření; tehdy bylo v zemi nakaženo asi 25.000 lidí. Experti varují, že oficiální počet nakažených je téměř s jistotou podhodnocený.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pákistán, ilustrační foto
doporučujeme

Počet mrtvých s nemocí covid-19 se blíží 2500. Pákistán nyní hlásí tolik nových případů nákazy, že je mezi první desítkou zemí na seznamu Světové zdravotnické organizace (WHO), kde je covid-19 na vzestupu.

Řada nemocnic nepřijímá pacienty, protože už jsou zaplněné. Mezi nakaženými jsou čím dál tím častěji lékaři a sestry, kteří se také zhusta stávají terčem útoků zoufalých, rozčílených příbuzných svých pacientů, napsal list The New York Times.

Pákistánská vláda zrušila karanténní opatření s odůvodněním, že tato chudá země déle nevydrží odstávky a uzávěry vyhlášené ve snaze zastavit šíření nákazy. Nyní se ale koronavirus rychle šíří, a společně s ním narůstá panika obyvatel.

WHO zaslala začátkem června pákistánské vládě dopis s doporučením, aby byla karanténní opatření znovu zavedena, protože země nesplnila žádné z kritérií potřebných pro jejich zrušení.

Zdravotní experti očekávají, že pandemie v Pákistánu dostoupí vrcholu v červenci nebo srpnu; nakaženo bude až 900.000 lidí, a to bude znamenat další zátěž pro už tak přetížený zdravotní systém. Vláda ale možnost dalších karanténních opatření vyloučila a doporučení WHO odmítla.

Světová banka odhaduje, že se pákistánská ekonomika v příštím fiskálním roce zmenší o 0,2 procenta. Země může ztratit až 18 milionů z nynějších 74 milionů pracovních míst, uvedl pákistánský nezávislý ekonomický výzkumný ústav PIDE. Pákistán má asi 200 milionů obyvatel.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie zahájila operaci proti jemenským povstalcům

01.07.2020 17:36 Koalice pod velením Saúdské Arábie po delším období klidu zahájila novou vojenskou operaci…

Erdogan žádá kvůli urážkám regulaci sociálních sítí

01.07.2020 17:15 Turecko zavede regulace sociálních sítí nebo je přímo zablokuje, oznámil dnes podle agentury…

Američané musejí co nejdříve odejít ze Sýrie, požaduje Ruhání

01.07.2020 16:48 Američtí vojáci jsou v Sýrii nelegálně a měli by okamžitě odejít. Na videokonferenci o Sýrii to…

Sen o palestinském státu už je dávno mrtev, píše The Washington Post

01.07.2020 16:01 Vláda izraelského premiéra Benjamina Netanjahua možná tento týden proces plánované anexe části…

Související:

Právě se děje

Další zprávy