Při protestech v Izraeli zatčeno přes 10 osob. Dav demonstroval i před vilou Netanjahua

Izraelská policie při demonstracích proti nezaměstnanosti, korupci a způsobu, jakým premiér Benjamin Netanjahu řeší koronavirovou krizi, zatkla více než desítku osob, uvedla agentura AP. Protestních akcí se v sobotu večer zúčastnily tisíce lidí.

Izrael
doporučujeme

Demonstrace se uskutečnily před oficiálním Netanjahuovým sídlem v Jeruzalémě, stovky lidí se shromáždily také v přímořském parku v Tel Avivu. Poprvé od vlny protestů, která začala před týdnem, se stovky lidí sešly i před soukromou Netanjahuovou vilou ve městě Caesarea, informuje AP.

V Jeruzalémě použila policie proti demonstrantům vodní děla a uvedla, že zatkla 12 lidí kvůli účasti na nepokojích. Další dvě osoby byly zadrženy na jiných místech, protože napadly protestující pepřovým sprejem a nožem.

Izraeli se na jaře podařilo dostat pod kontrolu první vlnu koronavirové infekce a Netanjahu se chlubil tím, že země je v reakci na koronavirus jednou z nejúspěšnějších. Podle kritiků však bylo opětovné otevření hranic unáhlené a špatně promyšlené a Izrael nyní poměrem počtu nemocných k počtu obyvatel patří mezi nejvíce zasažené státy světa.

Krize způsobila, že důvěra veřejnosti v Netanjahua a jeho vládu klesla na nejnižší úroveň. Premiér by přitom důvěru veřejnosti potřeboval, protože soud na počátku tohoto měsíce rozhodl, že jeho soudní proces kvůli korupci bude pokračovat v lednu.

Sedmdesátiletý Netanjahu je prvním izraelským ministerským předsedou souzeným při výkonu funkce. Obžalován je ve třech kauzách z korupce, podvodu a zneužití důvěry. Veškerá obvinění odmítá a označuje je za hon na čarodějnice. Podle místních médií může proces trvat až tři roky, předvoláno je přes 300 svědků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael začal s očkováním palestinských dělníků

08.03.2021 12:30 Izrael dnes zahájil očkování Palestinců, kteří pracují v Izraeli nebo v židovských osadách na…

Papež František ukončil návštěvu Iráku a odcestoval do Říma

08.03.2021 08:38 Papež František dnes odletěl z Iráku a ukončil svou historickou návštěvu tohoto muslimského státu,…

Papež navštívil irácký Kurdistán a povzbudil tamní křesťany

07.03.2021 16:25 Aktualizováno Papež František dnes navštívil Mosul, kde na náměstí zahájil třetí den své historické návštěvy…

Írán začne naplňovat jadernou dohodu po ukončení amerických sankcí

07.03.2021 12:44 Írán začne znovu plnit závazky jaderné dohody z roku 2015, pokud Spojené státy zruší sankce proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama