Při protestech v Izraeli zatčeno přes 10 osob. Dav demonstroval i před vilou Netanjahua

Izraelská policie při demonstracích proti nezaměstnanosti, korupci a způsobu, jakým premiér Benjamin Netanjahu řeší koronavirovou krizi, zatkla více než desítku osob, uvedla agentura AP. Protestních akcí se v sobotu večer zúčastnily tisíce lidí.

Izrael
doporučujeme

Demonstrace se uskutečnily před oficiálním Netanjahuovým sídlem v Jeruzalémě, stovky lidí se shromáždily také v přímořském parku v Tel Avivu. Poprvé od vlny protestů, která začala před týdnem, se stovky lidí sešly i před soukromou Netanjahuovou vilou ve městě Caesarea, informuje AP.

V Jeruzalémě použila policie proti demonstrantům vodní děla a uvedla, že zatkla 12 lidí kvůli účasti na nepokojích. Další dvě osoby byly zadrženy na jiných místech, protože napadly protestující pepřovým sprejem a nožem.

Izraeli se na jaře podařilo dostat pod kontrolu první vlnu koronavirové infekce a Netanjahu se chlubil tím, že země je v reakci na koronavirus jednou z nejúspěšnějších. Podle kritiků však bylo opětovné otevření hranic unáhlené a špatně promyšlené a Izrael nyní poměrem počtu nemocných k počtu obyvatel patří mezi nejvíce zasažené státy světa.

Krize způsobila, že důvěra veřejnosti v Netanjahua a jeho vládu klesla na nejnižší úroveň. Premiér by přitom důvěru veřejnosti potřeboval, protože soud na počátku tohoto měsíce rozhodl, že jeho soudní proces kvůli korupci bude pokračovat v lednu.

Sedmdesátiletý Netanjahu je prvním izraelským ministerským předsedou souzeným při výkonu funkce. Obžalován je ve třech kauzách z korupce, podvodu a zneužití důvěry. Veškerá obvinění odmítá a označuje je za hon na čarodějnice. Podle místních médií může proces trvat až tři roky, předvoláno je přes 300 svědků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle do Libanonu léky a pomůcky, uvažuje i o lékařích

06.08.2020 14:53 Česko prověří možnost vyslat do Libanonu lékaře. Informovalo o tom dnes ministerstvo vnitra.…

Macron přiletěl do Bejrútu zničeného explozí, chce koordinovat mezinárodní…

06.08.2020 14:12 Aktualizováno Libanon čelí politické a ekonomické krizi a bude nadále trpět, pokud nezavede reformy. Podle…

Politika musí stranou. Nechte nás ošetřit libanonské civilisty, žádají…

06.08.2020 13:39 Pokud Libanoncům zraněným při úterní explozi v Bejrútu nebude z politických důvodů umožněna léčba v…

Bejrútské silo zničené explozí postavil Průmstav, opravit nepůjde

06.08.2020 12:31 Železobetonové obilné silo, které v bejrútském přístavu v úterý zdemoloval výbuch, postavil před 50…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama