Saúdská Arábie má první kavárnu, kam mohou zákazníci se psy

Majitelé psů v Saúdské Arábii si už několik měsíců mohou dopřát šálek kávy ve společnosti svého mazlíčka v úplně první kavárně, která v této konzervativní zemi povoluje vstup psů. Islám totiž pokládá psy - na rozdíl od koček - za nečistá zvířata, a tak v Saúdské Arábii nemají lidé se psy dovoleno chodit na většinu veřejných míst, napsala agentura AFP.

Psi
doporučujeme

Ale kavárna The Barking Lot, která zahájila provoz letos v červnu v pobřežním městě Chubar, potěšila milovníky zvířat v zemi, kde existuje jen málo míst, kam mohou své psí miláčky vzít.

Nechvalně proslulá saúdskoarabská náboženská policie svého času zakazovala venčení psů s odůvodněním, že ho muži zneužívají jako záminku k namlouvání žen. Ale tento zákaz obyvatelé čím dál tím častěji obcházejí a psí mazlíčci začínají být v Saúdské Arábii viděni čím dál tím častěji.

V několika městech dokonce vznikly zvířecí útulky a v rychle se modernizujícím království začala nabírat na oblibě adopce opuštěných zvířat.

Majitelka kavárny Dalál Ahmadová pochází z Kuvajtu. Nápad otevřít podnik, kam budou moci přijít majitelé i se svým psem, dostala při jedné z návštěv v Saúdské Arábii.

"Přijela jsem do Saúdské Arábie i se svým psem, ale nedovolili mi jít s ním na procházku po pláži," řekla AFP. "Byla jsem z toho smutná a rozhodla jsem se, že otevřu kavárnu pro lidi, co mají psy - i pro ty, co je nemají," vysvětlila.

V kavárně se nyní schází převážně mladá klientela složená z mužů a žen, a jejich psů všech ras a velikostí. Ti si mohou dopřát i koupel a sušení v části podniku vyhrazené péči o psy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V muslimských zemích bojkotují kvůli karikaturám zboží z Francie

25.10.2020 19:54 V několika muslimských zemí dnes obchody zahájily bojkot francouzského zboží. Reagovaly tak na…

Afghánské bezpečnostní síly zabily druhého nejvýše postaveného muže Al…

25.10.2020 09:57 Afghánské bezpečnostní složky zabily druhého muže teroristické sítě Al-Káida. Informovala o tom…

Sebevražedný útok u školy v Kábulu má nejméně 13 obětí

24.10.2020 17:32 Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si dnes vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu,…

Írán: Normalizace mezi Izraelem a Súdánem je výsledek výkupného

24.10.2020 11:05 Dohoda o normalizaci vztahů Izraele se Súdánem je "předstíraná" a podařilo se jí dosáhnout díky …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama