Sebevražedný útok u školy v Kábulu má nejméně 13 obětí

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si dnes vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu, informovala agentura Reuters s odvoláním na afghánskou vládu. Islamistické hnutí Tálibán podle agentury Reuters odpovědnost za útok odmítlo.

Afghanistán, ilustrační foto
doporučujeme

"Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra.

Mluvčí afghánského ministerstva zdravotnictví uvedl, že mrtvých je 13 a 30 zraněných bylo převezeno do nemocnic. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst.

Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek. Afghánská vláda popřela, že by při náletu zahynuly děti, podle ní zemřelo 12 tálibánských bojovníků. Imám mešity, k níž je škola přidružená, ale uvedl, že v době útoku byl v mešitě pouze on a děti.

Násilné střety mezi vládními silami a hnutím Tálibán se v posledních týdnech zintenzivňují, což by mohlo ohrozit mírová jednání mezi afghánskou vládou a Tálibánem. Ta začala v září v katarském Dauhá po měsících odkladů kvůli sporu o výměnu vězňů. Rozhovory jsou výsledkem dohody, kterou Tálibán podepsal v únoru se Spojenými státy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Turecký novinář Baransu dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné…

24.11.2020 07:22 Istanbulský soud dnes vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua,…

Jemenští povstalci tvrdí, že zasáhli zařízení Saudi Aramco

23.11.2020 20:06 Aktualizováno Jemenští rebelové dnes oznámili, že zasáhli ropné zařízení firmy Saudi Aramco v přístavním městě…

Turecko chce mít možnost pozorovat příměří v Náhorním Karabachu, Rusko je…

23.11.2020 16:55 Aktualizováno Turecko chce vlastními silami sledovat, jak je dodržováno příměří v oblasti Náhorního Karabachu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama