Spojené arabské emiráty chtějí na covid-19 otestovat dva miliony lidí, Dubaj se otevírá turistům

Spojené arabské emiráty chtějí v nadcházejících dvou měsících na koronavirus otestovat dva miliony obyvatel, což je zhruba pětina tamní populace. Vláda opatření zdůvodnila novým nárůstem nakažených poté, co byla protikoronavirová opatření uvolněna. Informovala o tom agentura Reuters.

Spojené arabské emiráty
doporučujeme

SAE, které jsou regionálním centrem obchodu a turismu, zákazy vycházení zavedené v polovině března kvůli pandemii zrušily 24. června. Postupně se také otevřely obchody a veřejné podniky, dnes se turistům otevírá Dubaj.

"Ačkoliv je znepokojující spatřovat mírný nárůst počtu případů v uplynulých několika dnech, je to připomínkou toho, že bychom všichni měli být zodpovědní a dbát na zdravotní pokyny," uvedla podle Reuters vládní mluvčí Amna Šamsíová. "Zdravotnické úřady SAE navyšují testovací kapacitu a v nadcházejících dvou měsících budou provedeny další dva miliony testů," doplnila v příspěvku, který byl umístěn na twitterový účet vlády.

V pondělí SAE zaznamenaly dalších 528 případů nákazy koronavirem, čímž dosavadní bilance infikovaných vzrostla na 52.068, 324 nemocných zemřelo. Denní bilance nově nakažených dosáhla vrcholu koncem května, kdy činila více než 900. Poté klesla na průměrně 300 až 400 nových případů za den. O víkendu však nárůst nakažených opět stoupl na zhruba 700.

Rozhodnutí Dubaje přijímat zahraniční turisty dosud nebylo zavedeno na federální úrovni. SAE nicméně nezveřejňují počty nakažených v jednotlivých emirátech. Abú Zabí, které je největším a nejbohatším emirátem, omezilo pohyb do stejnojmenného hlavního města. Lidé žijící mimo tento emirát proto ke vstupu do Abú Zabí musí mít potvrzení, že nemají koronavirus.

Nejvyšší počet nakažených ze šesti arabských států v oblasti Perského zálivu má Saúdská Arábie. Dosavadní bilance osob infikovaných covidem-19 v pondělí v zemi činila více než 213.700 a 1968 nemocných zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda s Izraelem je podle SAE pragmatické rozhodnutí

14.08.2020 21:52 Spojené arabské emiráty své rozhodnutí normalizovat vztahy s Izraelem učinily ve vlastním zájmu a…

Írán: Svět nesmí zneužít utrpení Libanonu k politickým hrám

14.08.2020 18:43 Mezinárodní společenství by spíš mělo Libanonu pomoci, než aby v zemi prosazovalo své zájmy. Podle…

Dohoda Emirátů s Izraelem: EU mluví o historickém kroku, Turecko a Írán…

14.08.2020 15:27 Aktualizováno Z pokrytectví a ze zrady v otázce Palestiny dnes Turecko obvinilo Spojené arabské emiráty (SAE),…

Šéf OSN vítá posílení míru a bezpečnosti na Blízkém východě

13.08.2020 21:48 Aktualizováno "Jakákoli iniciativa, která může přispět k podpoře míru a bezpečnosti na Blízkém východě je vítaná,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama