Syrská armáda začala kvůli rusko-turecké dohodě hlídkovat na hranicích

Syrská vládní vojska dnes začala hlídkovat na severovýchodě Sýrie v blízkosti turecké hranice. S odvoláním na syrská státní média o tom dnes informovala agentura AP. Vojáci syrské armády na místo přišli v rámci rusko-turecké dohody z minulého měsíce, jejímž cílem je zajistit, aby oblast opustili milice syrských Kurdů.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Sýrie, ilustrační foto
doporučujeme

Armáda syrského prezidenta Bašára Asada začala podle agentury SANA hlídkovat mezi městy Dajrik, v arabštině známém jako Al-Málkija, a Javádíja. Podle syrské státní televize vojáci zaujmou pozice na šesti místech v blízkosti hranice s Tureckem.

Od uzavření dohody mezi Moskvou a Ankarou začali ruští a turečtí vojáci společně hlídkovat na menším pásu území přímo u turecko-syrské hranice.

Turecko zahájilo minulý měsíc ofenzivu namířenou proti syrským kurdským milicím, někdejším hlavním spojencům USA v boji proti teroristické organizaci Islámský stát (IS), a podařilo se mu získat kontrolu nad desítkami měst a vesnic v syrském pohraničí. Ankara uvedla, že cílem operace bylo vyhnat z oblasti hranic kurdské milice a vytvořit "bezpečnou zónu" pro dva miliony syrských uprchlíků.

Turecko následně uzavřelo dohody s Ruskem a USA, že operace na severu Sýrie přeruší a umožní syrským kurdským milicím, aby se stáhly.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bomba u silnice zabila v Afghánistánu deset civilistů

13.12.2019 19:57 Životy dalších deseti civilistů, včetně čtyř žen a jednoho dítěte, si dnes v Afghánistánu vyžádala…

Křesťané z Pásma Gazy mají smůlu. Izrael je o Vánocích nepustí do Betléma

13.12.2019 08:33 Izrael letos nepustí Palestince z Pásma Gazy o vánočních svátcích k oslavám do Betléma a Jeruzaléma…

Útočník v Bagdádu zastřelil šest lidí. Dav ho zlynčoval a pověsil na…

12.12.2019 17:19 Útočník dnes v Iráku zastřelil šest lidí, včetně čtyř demonstrantů. Několik protestujících ho v…

Zázrak, očekávaný mnoha Izraelci, se nekonal. Budou další volby

12.12.2019 13:44 Aktualizováno Izraelským poslancům se v noci na dnešek ve stanoveném termínu nepodařilo najít příštího premiéra.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama