Téměř 9000 nově nakažených v Izraeli. Nemocnice přestávají nápor zvládat

Izrael v uplynulém dni zaznamenal rekordních téměř 9000 nových případů nákazy koronavirem. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví.

Ilustrační foto
doporučujeme

Odborníci varují před přetížením nemocnic a někteří uvádí, že se propouští do domácí péče pacienti, jejichž stav stále vyžaduje hospitalizaci, píše zpravodajský web The Times of Israel.

Zhruba devítimilionový Izrael od začátku pandemie zaznamenal již 248.133 nakažených, středeční bilance přitom vzrostla o 8919, což překonalo rekord z 25. září, kdy země hlásila 8385 nových případů infekce. V mezidobí počty nově nemocných podle izraelských médií klesly, jelikož se méně testovalo, a to zejména o víkendu a židovském svátku jom kippur. Ve středu bylo podle ministerstva zdravotnictví provedeno 65.694 testů, což je patrně rekord. Poměr pozitivních testů přitom tvořil 13,6 procenta.

Ve středu večer Izrael také zaznamenal další dvě úmrtí s onemocněním covid-19, čímž počet zemřelých od začátku pandemie vystoupil na 1571. V předchozích 24 hodinách přitom mrtvých s koronavirem v zemi přibylo 43.

Aktuálně nemocných je v Izraeli 68.811 lidí. Ve vážném stavu jich je 810, z nichž 206 vyžaduje plicní ventilaci. Odborníci varovali, že hrozí přetížení nemocnic, pokud pacientů ve vážném stavu bude více než 800.

zdroj: YouTube

Premiér Benjamin Netanjahu vyzval experty, aby do příštího týdne vypracovali plán pro případ, že nakažených ve vážném stavu přesáhne 5000.

Primáři interních oddělení ve středu uvedli, že nápor pacientů s covidem-19 a nedostatek personálu jim ztěžují péči o pacienty s jinými nemocemi. "Ze 111 interních oddělení v nemocnicích bylo na koronavirová oddělení proměněno již více než 40 procent," uvedl ředitel sdružení interní medicíny Avišaj Ellis.

"Musíme zařídit více míst a volných lůžek pro další pacienty s koronavirem," poznamenal lékař Guy Hošen z telavivské nemocnice Ichilov. "Propouštíme pacienty ve vážném stavu, kteří podle kritérií ministerstva zdravotnictví stále vyžadují kyslík," doplnil.

V Izraeli od 18. září platí celoplošná uzávěra, která by podle izraelských médií měla skončit až 14. října, namísto původně plánovaného 11. října. Tento týden byla opatření zpřísněna, omezeny jsou demonstrace a Izraelci se nesmí vzdalovat více než kilometr od domova. Od začátku pandemie je to v Izraeli již druhý "lockdown".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

V muslimských zemích bojkotují kvůli karikaturám zboží z Francie

25.10.2020 19:54 V několika muslimských zemí dnes obchody zahájily bojkot francouzského zboží. Reagovaly tak na…

Afghánské bezpečnostní síly zabily druhého nejvýše postaveného muže Al…

25.10.2020 09:57 Afghánské bezpečnostní složky zabily druhého muže teroristické sítě Al-Káida. Informovala o tom…

Sebevražedný útok u školy v Kábulu má nejméně 13 obětí

24.10.2020 17:32 Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si dnes vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama