Turci nařídilo karanténu pro muslimy vracející se z pouti

Turecko nařídilo karanténu několika tisícům muslimů, kteří se vracejí z muslimské pouti do Saúdské Arábie. Turecká televize dnes informovala, že autobusy přepravují lidi z ankarského letiště do studentských kolejí, kde budou po dobu karantény ubytováni. Turecko má jenom šest potvrzených případů nákazy koronavirem. Řecko oznámilo úmrtí čtvrtého nakaženého pacienta.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Turecko, ilustrační foto
doporučujeme

Přes nízký počet nakažených Turecko zavřelo školy včetně univerzit, nařídilo pořádat sportovní akce bez diváků a pozastavilo letecké spojení s mnoha zeměmi.

Rozhodnutí o karanténě vracejících se poutníků ohlásil ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Mezi šesti nemocnými je totiž jeden člověk, který se vrátil ze Saúdské Arábie. Než Rijád uzavřel Mekku a Medínu, jezdili muslimové z celého světa vykonat do Saúdské Arábie takzvanou malou pouť umru. "Všichni pasažéři, kteří se od nynějška vrátí po vykonání umry, budou umístěni do oddělených místností ve studentských kolejích," sdělil ministr. Ti, u nichž bude podezření na nákazu, budou testováni v nemocnici. Ankara očekává, že se ze Saúdské Arábie bude vracet až 5300 tureckých poutníků.

V Řecku virus zabil čtyři lidi, poslední z nich je 53letý muž, který je nejmladší z obětí a zemřel dnes na jednotce intenzivní péče. Byl to zaměstnanec lékařské laboratoře v severořeckém městě Kozani. V Řecku přibylo 38 nových nakažených, celkově je jich v zemi 228.

Dnes ministerstvo zdravotnictví ohlásilo nové pokyny pro testování přítomnosti viru. Na test budou přijímáni pouze pacienti se symptomy zápalu plic a lidé z ohrožených skupin obyvatelstva.

Řecko se snaží šíření viru bránit dopravními opatřeními - již dříve zrušilo lety do Itálie a dnes přerušilo také silniční, lodní i letecké spojení s Albánií a Severní Makedonií; zrušené jsou rovněž lety do Španělska. Atény uzavřely také pláže a lyžařská střediska. Otevřené zůstávají prodejny potravin, lékárny, ambulance a kliniky. Od pondělka ale musejí supermarkety dohlížet na počet zákazníků - nemělo by jich být víc než jeden deset metrů čtverečních. Už dříve byly uzavřeny školy, jesle, tělocvičny, kina, divadla, soudy a kavárny i restaurace. Zavřená zůstávají i muzea a archeologická naleziště.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Írán oznámil téměř 3000 obětí koronaviru, za den přibylo 141 mrtvých

31.03.2020 13:49 V Íránu za poslední den zemřelo 141 lidí s koronavirem, celkem je mrtvých už 2898. Nakažených je 44…

Izrael zkoumá, zda psi umí vycítit koronavirus

31.03.2020 05:12 Odbor izraelského ministerstva obrany pro vývoj zbraní a technologickou infrastrukturu se snaží…

Turecko hlásí přes 10 000 nakažených, Kypr zavede zákaz vycházení

30.03.2020 22:10 Počet potvrzených případů nákazy v Turecku od neděle vzrostl o 1610, celkem je v zemi 10.827…

Netanjahu putuje do karantény, jeho poradkyně se nakazila koronavirem

30.03.2020 16:25 Aktualizováno V Izraeli se potvrdila nákaza koronavirem u premiérovy poradkyně a předseda vlády Benjamin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama