Turecké síly v Sýrii zůstanou do osvobození tamních lidí, prohlásil Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes prohlásil, že turecké síly, které podnikly několik operací v Sýrii od roku 2016, v konfliktem zmítané zemi zůstanou, dokud nebudou mít Syřané svobodu a bezpečí. Informovala o tom agentura Reuters.

Recep Tayyip Erdoğan
doporučujeme

"Nyní pořádají volby, takzvané volby," poznamenal Erdogan o parlamentních volbách, jež se v syrskou vládou kontrolovaných částech země uskutečnily v neděli. "Dokud nebudou Syřané mít svobodu, mír a bezpečí, zůstaneme v této zemi," doplnil turecký prezident v projevu v Ankaře.

Syrská volební komise v pondělí oznámila, že se kvůli nesrovnalostem při hlasování musí volby na pěti hlasovacích místech zopakovat. Vyhlášení výsledků tak bylo odloženo na neurčito. Volby byly už třetí za války, která trvá téměř deset let.

Potlačení prodemokratických protestů vládními silami v roce 2011 rozpoutalo v Sýrii občanskou válku. Chaosu v zemi využila teroristická skupina Islámský stát (IS) a další radikální organizace. Turecko stojí na straně některých protivládních povstalců, ale syrské kurdské milice, které se významně podílely na boji proti IS, považuje za teroristy napojené na kurdské separatisty v Turecku.

Násilí v Sýrii si vyžádalo už nejméně 400.000 lidských životů a dalších více než 11 milionů obyvatel, což je asi polovina předválečné populace země, muselo opustit domovy. Z toho 5,6 milionu lidí uprchlo do zahraničí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jde o budoucnost Libanonu, řekl Macron na dárcovské konferenci

09.08.2020 15:58 Světové mocnosti mají povinnost podpořit Libanonce po mohutném výbuchu, který tento týden…

Čeští záchranáři v Bejrútu se pustili do práce, odpoledne se museli…

09.08.2020 15:46 Aktualizováno Čeští záchranáři v Bejrútu se dnes díky zlepšení bezpečnostní situace mohli znovu pustit do práce.…

V Libanonu rezignovala ministryně informací. Kráter po výbuchu je hluboký…

09.08.2020 12:04 Aktualizováno Svou rezignaci dnes oznámil první člen libanonské vlády, ministr informací Manal Abdal Samád.…

Mučení v Asadových věznicích: Zabili nás dvakrát, říkají rodiny obětí.…

09.08.2020 09:49 Některé syrské rodiny by raději znaly pravdu a mohly truchlit. Jiné se pravdu dozvěděly a tvrdí, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama