Turecko částečně uvolnilo zákaz vycházení pro starší osoby a děti

Turecko částečně uvolnilo zákaz vycházení pro starší osoby a děti zavedený kvůli šíření nemoci covid-19. Prodloužilo také otevírací dobu restaurací a kaváren a od příštího měsíce chystá otevření kin či divadel. Společně s plány na oživení tureckého hospodářství po koronavirové krizi to dnes oznámil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Informovala o tom agentura Reuters.

Turecko, ilustrační foto
doporučujeme

Turecko již na začátku minulého týdne díky stabilnímu poklesu nových případů nákazy a úmrtí po více než dvou měsících otevřelo restaurace, kavárny a další zařízení, obnovilo pravidelnou leteckou dopravu a uvolnilo zákazy cestování mezi provinciemi.

Kavárny a restaurace mohou nyní zůstat otevřené do půlnoci, tedy o dvě hodiny déle než doposud, oznámil Erdogan. Od 1. července Turecko otevře také kina, divadla a obřadní síně pro svatby.

Zákaz vycházení pro všechny mladší 18 let, který v zemi rovněž platil přes dva měsíce, byl zrušen pod podmínkou, že malé děti budou ven vycházet v doprovodu rodičů. Lidé starší 65 let mohou vycházet ven mezi desátou ranní a osmou večerní.

Erdogan během vystoupení v televizi také oznámil, že jeho vláda poskytne záchranné stimuly na podporu zaměstnanosti a podpoří turecký průmysl. "Podpoříme zaměstnanost lidí mladších 25 let a umožníme jim získat zkušenosti," uvedla hlava státu, podle které pomoc získají také zaměstnavatelé.

Očekává se, že epidemie a související přísná vládní opatření uvrhnou tureckou ekonomiku do recese, ze které se však země podle Erdogana rychle vzpamatuje.

Turecko dnes evidovalo 993 nových případů nákazy, celkem se v zemi s 82 miliony obyvatel od začátku epidemie nakazilo přes 172.000 lidí, z čehož více než 4700 pacientů zemřelo.

Témata: Turecko | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Iráku zemřela na covid-19 členka parlamentu

10.07.2020 19:45 V Iráku dnes zemřela na komplikace spojené s nemocí covid-19 členka tamního parlamentu. V zemi…

Izrael kvůli novým případům nákazy koronavirem uzavřel části měst

10.07.2020 18:49 V Izraeli jsou kvůli dalším případům nákazy koronavirem ode dneška uzavřeny části pěti měst, mezi…

Z chrámu Hagia Sofia bude opět mešita. Erdogan podepsal dekret

10.07.2020 16:52 Aktualizováno Istanbulský chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), který nyní funguje jako muzeum, se po 85 letech…

V Idlibu potvrzen první případ koronaviru. Rostou obavy o migranty v…

10.07.2020 14:16 V převážně rebely ovládané severozápadní syrské provincii Idlib se potvrdil první případ nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy