Twitter odstřihl kvůli porušování pravidel účty Hamásu a TV Hizballáhu

Internetová komunikační služba Twitter zavřela účty spojené s palestinskou organizací Hamás a s televizí Al-Manár libanonského Hizballáhu. Odříznut je rovněž účet palestinské nezávislé zpravodajské sítě Quds News Network, již sledují stovky tisíc příznivců. Twitter svůj krok zdůvodnil tím, že tyto organizace porušovaly pravidla služby.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sociální síť Twitter
doporučujeme

Jedno z pravidel říká, že uživatel nesmí "hrozit násilím jednotlivci nebo skupině lidí ani vyhrožovat terorismem nebo terorismus či násilný extremismus propagovat". Hizballáh a Hamás jsou v mnoha zemích na seznamu teroristických organizací.

Televize Al-Manár potvrdila, že většina jejích twitterových účtů je zavřená, a protestovala proti tomu. Její vedení obvinilo americkou službu z vyvíjení politického tlaku na Hizballáh. Neotvírají se účty Al-Manáru v arabštině a také v angličtině, francouzštině a španělštině.

"Na twitteru není místo pro nelegální teroristické organizace a extremistické skupiny, které páchají násilí," citovala agentura AFP mluvčího firmy.

Hizballáh má vojenskou i politickou složku, v Libanonu má značný politický vliv a ve vládě měl tři ministry. Tento týden ale vláda padla kvůli masovým protestům proti politické korupci a ekonomické nefunkčnosti země.

Hizballáh je jediná z libanonských skupin, která po občanské válce, jež skončila v roce 1990, nerozpustil svou ozbrojenou složku. Má za sebou podporu Íránu a v nynější syrské válce bojuje spolu s Íránci na straně Damašku.

Hamás zvítězil v roce 2006 v palestinských parlamentních volbách a nyní vládne palestinskému Pásmu Gazy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud EU nařídil povinné označování zboží z židovských osad, Izrael skřípe…

12.11.2019 16:13 Aktualizováno Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl, že na potravinách pocházejících z území okupovaných…

Izrael pod palbou raket z Pásma Gazy. Odveta bude tvrdá, avizuje armáda

12.11.2019 13:36 Aktualizováno Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele dnes ráno odpáleno mnoho raket, proti kterým zasáhla…

Arab pobodal na jevišti divadla tři herce. Útok zachytila kamera

12.11.2019 11:57 Muž ozbrojený nožem v pondělí večer zaútočil na jevišti divadla v Rijádu a zranil tři účinkující.…

Islamisté chystali masakr. Jordánsko zmařilo útok na diplomaty Izraele a…

12.11.2019 10:23 Jordánské tajné služby nedávno zmařily útok na izraelské a americké diplomaty a na americké vojáky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama