Twitter odstřihl kvůli porušování pravidel účty Hamásu a TV Hizballáhu

Internetová komunikační služba Twitter zavřela účty spojené s palestinskou organizací Hamás a s televizí Al-Manár libanonského Hizballáhu. Odříznut je rovněž účet palestinské nezávislé zpravodajské sítě Quds News Network, již sledují stovky tisíc příznivců. Twitter svůj krok zdůvodnil tím, že tyto organizace porušovaly pravidla služby.

Sociální síť Twitter
doporučujeme

Jedno z pravidel říká, že uživatel nesmí "hrozit násilím jednotlivci nebo skupině lidí ani vyhrožovat terorismem nebo terorismus či násilný extremismus propagovat". Hizballáh a Hamás jsou v mnoha zemích na seznamu teroristických organizací.

Televize Al-Manár potvrdila, že většina jejích twitterových účtů je zavřená, a protestovala proti tomu. Její vedení obvinilo americkou službu z vyvíjení politického tlaku na Hizballáh. Neotvírají se účty Al-Manáru v arabštině a také v angličtině, francouzštině a španělštině.

"Na twitteru není místo pro nelegální teroristické organizace a extremistické skupiny, které páchají násilí," citovala agentura AFP mluvčího firmy.

Hizballáh má vojenskou i politickou složku, v Libanonu má značný politický vliv a ve vládě měl tři ministry. Tento týden ale vláda padla kvůli masovým protestům proti politické korupci a ekonomické nefunkčnosti země.

Hizballáh je jediná z libanonských skupin, která po občanské válce, jež skončila v roce 1990, nerozpustil svou ozbrojenou složku. Má za sebou podporu Íránu a v nynější syrské válce bojuje spolu s Íránci na straně Damašku.

Hamás zvítězil v roce 2006 v palestinských parlamentních volbách a nyní vládne palestinskému Pásmu Gazy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Turecký novinář Baransu dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné…

24.11.2020 07:22 Istanbulský soud dnes vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua,…

Jemenští povstalci tvrdí, že zasáhli zařízení Saudi Aramco

23.11.2020 20:06 Aktualizováno Jemenští rebelové dnes oznámili, že zasáhli ropné zařízení firmy Saudi Aramco v přístavním městě…

Turecko chce mít možnost pozorovat příměří v Náhorním Karabachu, Rusko je…

23.11.2020 16:55 Aktualizováno Turecko chce vlastními silami sledovat, jak je dodržováno příměří v oblasti Náhorního Karabachu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama