Uprchlická vlna v Sýrii. Podle OSN uteklo 160 tisíc lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Sýrie, ilustrační foto
doporučujeme

Světový program pro výživu (WFP) již v oblasti poskytl okamžitou potravinovou pomoc více než 70.000 lidí prchajících ze syrských měst zasažených nejtvrdšími boji. "Většina vysídlených zůstává u příbuzných či jiných hostitelů, ale roste počet těch, kteří přicházejí do sdílených přístřešků v oblasti," dodal mluvčí OSN.

Severovýchod Sýrie čelil podle Dujarrice humanitární krizi již před tureckou ofenzivou, kdy pomoc potřebovalo 1,8 milionů z celkových tří milionů žen, dětí a mužů žijících v regionu. Potřebu akutní pomoci pak mělo přes 910.000 lidí.

Mezinárodní humanitární organizace Mercy Corps dnes oznámila, že kvůli bojům přerušuje svou práci v oblasti a z regionu evakuuje své zahraniční pracovníky. "Nemůžeme efektivně pracovat, když dochází k silnému ostřelování, jsou uzavřené silnice a ještě k tomu se neustále mění ozbrojení hráči v oblasti, kde se nacházíme," uvedl Made Ferguson ze syrské pobočky Mercy Corps.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co očekává Rusko za svůj postup na Blízkém východě? Expertka mluví o…

22.11.2019 00:01 NÁZOR – Rusko se v posledních letech snaží udržovat dobré vztahy s Izraelem, připomíná Micky…

Netanjahu má problém. Prokurátor ho obvinil z korupce

21.11.2019 22:00 Aktualizováno Izraelský generální prokurátor Avichaj Mandelblit dnes obvinil premiéra Benjamina Netanjahua z…

Sýrie znovu pod palbou. Útok si vyžádal 7 mrtvých

21.11.2019 21:49 Nejméně sedm civilních obětí na životech si dnes vyžádalo ostřelování syrského města Halab (Aleppo)…

Netanjahu mluví o převratu. Prokurátor jej obvinil z korupce

21.11.2019 20:31 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes v televizním projevu přirovnal obvinění své osoby z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama