Útěk Ghosna vyvolal pozdvižení. Z Japonska odletěl v bedně na hudební nástroj

Bývalý předseda správní rady japonské automobilky Nissan Motor Carlos Ghosn odletěl z Japonska schovaný v bedně na hudební nástroj, informovala dnes libanonská televize MTV Lebanon. Levicové odbory Renaultu CGT žádají vysvětlení, jak se ze země vycházejícího slunce dostal a kdo mu pomohl, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Carlos Ghosn
doporučujeme

Architekt dlouholeté francouzsko-japonské automobilové aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila i automobilka Mitsubishi, měl v Japonsku stanout před soudem kvůli obvinění z finančních deliktů, včetně podhodnocování příjmů ve finančních výkazech.

Podle televize MTV Lebanon odletěl tento francouzský občan, který se narodil v Brazílii a vyrůstal v Libanonu, z regionálního japonského letiště v bedně určené na přepravu hudebního nástroje. Pomohla mu bezpečnostní agentura a při vstupu do Libanonu z Turecka u sebe měl francouzský pas. Zdroje těchto informací libanonská televize neuvádí.

"Doufáme, že vše vyjde na světlo, a zejména to, kdo Carlosi Ghosnovi pomohl," uvedl v komuniké odborů CGT Fabien Gâche. "Jak se mohl z Japonska dostat, když od jeho obhájců víme, že zemi opustit nesměl a že jeho pohyb a styky s ostatními podléhaly přísným kontrolám," tázal se zástupce francouzských odborů. "Jak mohl projít letištní kontrolou bez pasu - vždyť jeho obhájci tvrdí, že mají jeho francouzský, brazilský i libanonský pas," dodal.

"Carlos Ghosn si znovu dovolil rozhodovat o tom, co nepodléhá zákonu, stejně jako si dovolil bez jakéhokoli soudního řízení propustit stovky tisíc zaměstnanců," uzavřel Gâche.

"Neuprchl jsem před spravedlností, unikl jsem před nespravedlností a politickým pronásledováním," uvedl Ghosn v prohlášení, v němž potvrdil, že se nachází v Libanonu.

V Libanonu, který sužuje politická a hospodářská krize, záležitost neunikla pozornosti uživatelů sociálních sítí. Někteří z nich by Ghosna rádi viděli ve vládě, kterou sestavuje premiér Hasan Dijáb, například na místě ministra financí. Jiní uživatelé v žertu spojují příchod Ghosna s tím, že Libanonci nesmějí vybírat své vklady v bankách.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asad hodlá osvobodit celou Sýrii, boje budou pokračovat

17.02.2020 17:51 Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec…

Hamás se naboural do mobilů izraelských vojáků, nalákal je na vnadné ženy

17.02.2020 16:13 Palestinské islamistické hnutí Hamás, jež vládne v Pásmu Gazy, se nabouralo do telefonů desítek…

Trump se obořil na Rusko: Přestaňte podporovat zvěrstva Asadova režimu

17.02.2020 07:33 Americký prezident Donald Trump vyzval Rusko, aby přestalo podporovat zvěrstva syrského režimu…

Vraha českého psovoda američtí vojáci ubili k smrti

16.02.2020 22:22 Aktualizováno Afghánského vojáka Vahidulláha Chána, který zastřelil českého psovoda, podle svědka při výslechu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama