V Izraeli je na 2500 nakažených koronavirem, zemřela Palestinka

V Izraeli od rána přibylo 171 nových případů nákazy koronavirem a další tři mrtví. Země má nyní podle ministerstva zdravotnictví přes 2600 nakažených a osm úmrtí. Na palestinském Západním břehu Jordánu registrují 77 případů nákazy.

Přidejte svůj názor

Chrámová hora (hebrejsky הַר הַבַּיִת‎‎ Har ha-bajit, Chrámová hora, arabsky الحرم القدسي الشريف‎‎, al-Haram al-qudsí aš-šaríf, Vznešená svatyně), někdy uváděná též jako hora Moria (hebrejsky הר המוריה‎‎), je plošina o půdorysu nepravidelného čtyřúhelníku o rozměrech 313 m (severní strana), 470 m (východní strana), 280 m (jižní strana) a 485 m (západní strana), nacházející se v jeruzalémském Starém Městě. Část západní stěny Chrámové hory tvoří Zeď nářků, pozůstatek židovského Chrámu. Na vrcholu hory stojí kromě dvou největších – Skalního dómu a mešity al-Aksá – řada dalších menších staveb, autor: Godot13
doporučujeme

Ve středu tam zemřel první pacient, napsal server The Times of Israel.

Byla jím žena ve věku kolem 60 let z vesnice Biddu u Jeruzaléma, pro celou vesnici, v níž žije přes 6000 lidí, byla nařízena domácí izolace. Od středy na Západním břehu Jordánu přibylo 13 případů nákazy a většina z nich byla v kontaktu s touto Palestinkou.

Druhé palestinské území, Pásmo Gazy, registruje devět nakažených. Sedm nových pacientů jsou lidé, kteří byli v kontaktu s prvními dvěma nakaženými, což jsou lidé, kteří se vrátili z Pákistánu.

Izrael má podle čerstvých zpráv 2666 nakažených lidí. Za minulých 24 hodin bylo provedeno přes 5200 testů a pro podezření z možné nákazy je nyní v karanténě přes 59.000 lidí. Zatím posledním mrtvým člověkem je jednadevadesátiletá žena, která byla předtím v kritickém stavu. Ve středu vláda vyhlásila zpřísněná ochranná opatření, k nimž patří například zákaz vzdalovat se od bydliště na víc než 100 metrů.

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nemocnicím pokyn, aby se připravily na možnost podávat pacientům léky, které ještě nebyly pro léčbu koronaviru schváleny. Ředitelé nemocnic mají začít dělat zásoby léků, jež jsou zatím ve stadiu výzkumu.

Veřejná doprava funguje jenom ze čtvrtiny své běžné kapacity. V zemi rychle přibývá nezaměstnaných. Podle dnešních údajů dosáhla míra nezaměstnanosti 20,4 procenta. Za předešlý den se na úřadu práce zaregistrovalo nově 39.000 lidí.

Prezident Reuven Rivlin dnes přijal egyptského velvyslance v Izraeli a hovořil s ním o možném společném postupu Egypta a Izraele proti koronaviru. Téměř stomilionový Egypt hlásí pouze 456 potvrzených případů nákazy, ale 21 mrtvých.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Istanbulské metro instaluje termokamery, nepustí lidi s horečkou

04.04.2020 17:21 V tureckém Istanbulu instalovali kvůli koronaviru zatím ve třech největších stanicích metra…

Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3500, tisíce nakažených v…

04.04.2020 12:52 Počet obětí koronaviru v Íránu se za posledních 24 hodin zvýšil o 158. Celkem tak v zemi na nemoc…

Politické otřesy, uprchlické vlny, revoluce. Politolog popsal, co vyvolá…

04.04.2020 00:01 NÁZOR - Teprve si začínáme uvědomovat rozsah šoku, který způsobila pandemie covid-19, ale musíme si…

V Turecku po 288 dnech hladovky zemřela mladá zpěvačka

03.04.2020 21:22 V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární…

Související:

Právě se děje

Další zprávy