V Izraeli výrazně roste denní počet nakažených koronavirem

V Izraeli v posledním týdnu výrazně vzrostl počet nově nakažených koronavirem, za uplynulý den přibylo 118 případů potvrzené nákazy, což je nejvíce od 1. května. Informoval o tom dnes deník The Jerusalem Post (JP). Pro srovnání uvedl, že zatímco ještě začátkem minulého týdne přibyly denně v průměru tři desítky případů, tento týden to bylo v průměru osmdesát.

Izrael, ilustrační foto
doporučujeme

Podle místních médií v posledních dnech také sílí tlak na vládu, aby opět uzavřela školy, které se začaly otevírat 3. května. Nejvíce nových případů nákazy koronavirem se totiž v posledních dnech potvrdilo mezi dětmi a jejich rodiči. Proto už bylo uzavřeno 92 škol a školek a celkem 13.702 dětí a učitelů je k dnešnímu dni v karanténě, uvedl The Jerusalem Post. Podle něho se od středy koronavirus potvrdil u 60 žáků a učitelů.

V úterý přitom činitel ministerstva zdravotnictví Itamar Grotto uvedl, že vláda obnoví koronavirová opatření, jakmile denní přírůstek nových případů přesáhne stovku.

V devítimilionovém Izraeli se první případ nákazy koronavirem, který se od konce loňského roku začal do světa šířit z Číny, potvrdil 21. února. Od té doby se v zemi potvrdilo 17.495 nakažených a 291 pacientů v souvislosti s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, zemřelo.

Vrchol epidemie zažíval Izrael na přelomu března a dubna, kdy denně přibývalo několik stovek (až sedm set) potvrzených případů denně. S postupným uvolňováním opatření zavedených kvůli covidu-19 v polovině března začala izraelská vláda koncem dubna, kdy se otevřely malé obchody či kadeřnictví. Například restaurace ale otevřely až koncem května.

Začátkem května se v Izraeli otevřela část škol, plně obnovily školy provoz třetí týden v květnu. Dodržovat se v nich ale musí bezpečná vzdálenost a rodiče musí podepsat prohlášení o zdravotním stavu dětí.

Nejvíce případů nákazy koronavirem přibývá stále v Jeruzalémě, kde evidují za poslední tři dny 53 nových nakažených. V Tel Avivu přibylo za tři dny 25 potvrzených případů nákazy, uvedl JP.

Podle izraelského ministerstva zdravotnictví bylo za poslední den v zemi provedeno 14.139 testů na koronavirus, napsal dnes deník The Times of Israel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Izraeli rezignovala prominentní epidemioložka, vláda podle ní ignorovala…

07.07.2020 15:55 Ředitelka izraelských veřejných zdravotnických služeb dnes rezignovala. Své rozhodnutí…

Turecká pobřežní stráž zastavila tanker. Převážel 276 migrantů, pašeráci…

07.07.2020 15:13 Turecká pobřežní stráž v noci na dnešek zadržela u pobřeží na západě země na 280 migrantů, kteří se…

Írán hlásí rekordní nárůst mrtvých s koronavirem

07.07.2020 14:42 Íránské úřady ohlásily 200 úmrtí spojených s koronavirem za jediný den, což je nejvyšší denní údaj…

Spojené arabské emiráty chtějí na covid-19 otestovat dva miliony lidí,…

07.07.2020 11:28 Spojené arabské emiráty chtějí v nadcházejících dvou měsících na koronavirus otestovat dva miliony…

Související:

Právě se děje

Další zprávy