V procesu s izraelským premiérem Netanjahuem začaly výslechy svědků obhajoby

V Izraeli dnes pokračoval soudní proces, v němž je premiér Benjamin Netanjahu obviněn z korupce. Jeho obhájci podle deníku Haarec vyslechli klíčového svědka a někdejšího výkonného šéfa zpravodajského serveru Walla Ilana Ješuu. V předchozích stáních, kdy svědky předvolávala prokuratura, řekl, že Netanjahu zásadním způsobem zasahoval do zpravodajství a požadoval, aby pro něj vyznívalo příznivě.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Dnes u soudu prohlásil, že editoři Wally čelili také požadavkům odstranit články o pozůstalých po lidech, kteří zemřeli při protiizraelských útocích.

Obhájci spoluobžalovaných v tomto procesu Šaula Eloviče a jeho ženy se dnes snažili prokázat, že do obsahu zasahují také šéfové zpravodajských serverů. Obhájce Jacques Chen ukázal Ješuovi zprávu, která byla odstraněna z ekonomického deníku Globes po jeho žádosti. Právník chtěl vědět, jak takový postup pochopit v souvislosti s Ješuovými předchozími výroky. Ješua odpověděl, že to nebylo obvyklé a že ho Elovič požádal, aby mu pomohl nechat odstranit články kritické ke společnosti Bezeq. Elovič je jejím akcionářem.

Další výslechy začaly u soudu v pondělí po čtrnáctidenní pauze, v první fázi svědky vyslýchala prokuratura. Obhajoba požádala o 20denní stání, které má být věnováno hlavně výslechu Ješuy.

Netanjahu je obviněn ve třech korupčních kauzách. V současném soudním jednání jde o tu označenou číslem 4000. Obviněn je v ní z poskytnutí výhod v přepočtu více než 12 miliard korun telekomunikační společnosti Bezeq, k níž patří server Walla, výměnou za pozitivní zpravodajství o sobě a manželce.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael naočkoval nadpoloviční většinu obyvatel, zrušil roušky

15.06.2021 10:18 Izrael zrušil jedno z posledních významných omezení v souvislosti s šířením koronaviru - obyvatelé…

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama