V zemích Perského zálivu je už 200 tisíc nakažených

Počet nakažených koronavirem se v šesti arabských zemích Perského zálivu za necelý měsíc zdvojnásobil a přesáhl 200.000 infikovaných. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Nejvíc případů má Saúdská Arábie, která ale už zahájila třífázové uvolňování restrikcí.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Hranici 100.000 nakažených region překročil 11. května a nárůst infikovaných byl zpočátku vázán na lidi, kteří přicestovali z ciziny. Pak se ale koronavirus začal šířit mezi zahraniční dělníky ubytované často ve velmi stísněných podmínkách.

Saúdská Arábie, která má nyní přes 78.500 nakažených, postupně otevírá obchody a pracoviště. Poslední, třetí fáze uvolňování, má skončit 21. června, kdy se má život vrátit do normálních kolejí. Omezení zůstanou v platnosti v Mekce - zatím stále platí pozastavení poutí do tohoto posvátného města. Od neděle začnou létat některé spoje na domácích linkách, stejný den se obnoví práce ve vládních úřadech.

Uvolnění ohlásily také Spojené arabské emiráty, kde se nakazilo zhruba 32.000 lidí. Znovu se tam otevřely obchody, kina, tělocvičny i některé zábavní podniky. Na pracoviště se může vrátit polovina zaměstnanců.

Zatím se neví, jak se k uvolňování postaví ani ne třímilionový Katar, který je v šestici co nakažených na druhém místě - má jich přes 48.900. Země zastavila veškeré obchodní aktivity 19. května s platností do 30. května. Kuvajt, kde je více než 23.200 infikovaných, ohlásil 10. května celodenní zákaz vycházení s tím, že koncem května opatření zmírní na částečný zákaz.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdská Arábie odvrátila raketový útok jemenských povstalců, vyslali i…

13.07.2020 07:41 Vojenská koalice vedená Rijádem dnes oznámila, že zachytila a zlikvidovala čtyři balistické střely…

Papež František je velmi roztrpčen přeměnou chrámu Hagia Sofia na mešitu

12.07.2020 19:59 Aktualizováno Papež František dnes nepřímo vyjádřil velké roztrpčení nad přeměnou istanbulského chrámu Boží…

U Jemenu pluje opuštěný tanker. Hrozí ekologická katastrofa, varuje mluvčí…

12.07.2020 17:22 Aktualizováno Jemenští povstalci z řad Húsíů souhlasili s inspekcí expertního týmu OSN na opuštěném tankeru u…

Sestřelení ukrajinského boeingu: Klíčovou příčinou bylo špatné seřízení…

12.07.2020 13:34 Lidská chyba, konkrétně špatné seřízení vojenského radaru, je klíčovým prvkem příčiny dramatické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy