Zemřel 24letý syn exprezidenta Mursího, údajně dostal infarkt za volantem

Nejmladší syn někdejšího egyptského prezidenta Muhammada Mursího Abdalláh zemřel ve středu večer po srdeční příhodě v jedné z káhirských nemocnic. S odkazem na nemocniční zdroje o tom dnes informoval zpravodajský web Al-Džazíra a později potvrdil právník rodiny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Egypt
doporučujeme

Exprezidentův syn dostal infarkt za volantem svého vozu v Káhiře. "Jednomu z přátel, který s ním byl v autě, se podařilo zastavit a odvézt ho do nemocnice," uvedl právník.

O smrti Mursího syna informovalo několik místních médií, podle kterých nepanuje žádné podezření, že by jeho smrt nebyla přirozená. V minulosti se prý o své zdraví několikrát obával a byl zarmoucen nedávnou smrtí svého otce.

Abdalláh byl podle Al-Džazíry z Mursího pěti dětí nejhlasitějším kritikem egyptské vlády. Nejvíce také podporoval otce při jeho soudním procesu, který považoval za vykonstruovaný. Sám byl v posledních letech několikrát souzen a vězněn, například za užívání drog či šíření falešných zpráv. Abdalláh všechna obvinění odmítal.

Po otcově smrti Abdalláh označil několik vysokých činitelů, včetně současného a bývalého ministra vnitra, za spolupachatele při "vraždě mučedníka, prezidenta Mursího".

Exprezident Mursí zkolaboval 17. června v soudní síni, kde se hájil proti obvinění ze špionáže a spiknutí. Zemřel dříve, než stihl být převezen do nemocnice. Vysoce postavený představitel Muslimského bratrstva, za které byl Mursí zvolen hlavou státu, následně označil exprezidentovu smrt za úkladnou vraždu. Mursí měl podle něj zakázané návštěvy a nedostával léky.

Mursí byl zvolen egyptským prezidentem v roce 2012 v prvních demokratických volbách od pádu autoritářského režimu prezidenta Husního Mubaraka. Od roku 2013, kdy ho po masivních protestech svrhla armáda, byl ve vězení.

Nynější prezident Abdal Fattáh Sísí, který byl v době převratu ministrem obrany, od roku 2013 nelítostně zasahuje proti opozici, zejména proti Muslimskému bratrstvu. Egyptská justice po Mursího svržení prohlásila Muslimské bratrstvo za teroristickou organizaci a zakázala jeho činnost. V Egyptě jsou za mřížemi tisíce jeho členů.

Další z Mursího synů, Usáma, byl odsouzen v roce 2016 za podněcování nenávisti. Od té doby je ve vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch auta s trhavinami v Sýrii zabil 10 lidí, 15 zranil

15.09.2019 22:16 Nejméně deset mrtvých a 15 zraněných si dnes vyžádal výbuch auta naloženého trhavinami v syrském…

Asad podlehl kritice? Zmírní tresty za některé zločiny

15.09.2019 21:00 Syrský prezident Bašár Asad dnes vyhlásil amnestii, která snižuje některé tresty a omilostňuje muže…

Do Turecka dorazila druhá část ruského protiraketového systému

15.09.2019 15:59 Turecké ministerstvo obrany dnes oznámilo, že druhá část dodávky ruského systému protiraketové…

Tálibán zrušil zákaz působení pracovníků Červeného kříže v Afghánistánu

15.09.2019 12:58 Islamistické hnutí Tálibán dnes zrušilo svůj zákaz působení Mezinárodního výboru Červeného kříže …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama