Další válka? Cameron a Obama připravují veřejnost na tažení proti IS

Newport (Velká Británie) - Nedáme se zastrašit, shodují se USA a Velká Británie v případě hrozeb Islámského státu. Radikálové už popravili dva americké novináře a podobný osud by mohl potkat i Brita, který je v zajetí. Podle komentátorů se zdá, že Barack Obama a David Cameron nenápadně připravují veřejnost na válečný konflikt v Sýrii a Iráku. Zásah v Iráku je ožehavým tématem od doby poslední války, která vyvolala značné kontroverze.

David Cameron /Konzervativní strana/, premiér Spojeného království
doporučujeme

The Times píše, že oba nejvyšší představitelé zřejmě začínají připravovat veřejnost na širší vojenské zapojení do tažení proti skupině Islámský stát (IS), která bojuje v Sýrii a Iráku a zavraždila oba novináře Stevena Sotloffa a Jamese Foleyho. Článek doplňuje fotografie Skota Davida Hainese s malou dcerkou v náručí. Ten se objevil na videu IS jako další potenciální oběť skupiny.

Obama a Cameron píší, že Británie a USA stojí v čele úsilí o zajištění globálního míru. "Teroristé se nemohou mýlit víc, jestliže doufají, že nás oslabí jejich hrozby. Ameriku ani Británii barbarští vrazi nevyděsí," stojí v článku.

Vůdce britských labouristů Ed Miliband už naznačil, že podpoří zapojení Británie do akce proti skupině, kterou ministryně vnitra Theresa Mayová označila za "vraždící psychopaty".

The Times píše, že Obama a Cameron, kteří loni nezískali širší podporu pro zásah proti Sýrii, jsou tentokrát odhodláni vytvořit si solidní podporu doma a získat dostatek regionálních spojenců. Obama na cestě do dějiště summitu Newportu jasně řekl, že se chce ujistit, že než USA "pošlou do vzduchu piloty proti IS, bude jasné, že to přinese úspěch, že bude jasný důvod operace a vyznačeny cíle".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Itálii zatkli Alžířana kvůli útokům v Paříži

08.03.2021 09:49 V italském městě Bari zatkla policie muže, jehož podezírá, že v roce 2015 pomohl autorům…

ONLINE: Počet těžkých případů nákazy vzrostl, Finsko a Maďarsko zpřísňují…

08.03.2021 09:23 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

V Německu za poslední den 34 mrtvých s koronavirem

08.03.2021 08:17 Zdravotnické úřady v Německu ohlásily Institutu Roberta Kocha (RKI) za poslední den 5011 nových…

Při havárii vrtulníku zahynul francouzský miliardář a poslanec Dassault

07.03.2021 22:01 Aktualizováno Francouzský miliardář a poslanec Olivier Dassault (69) dnes přišel o život při havárii vrtulníku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama