Přistěhovalci zneužívají sociální systém? Nesmysl, tvrdí nová studie

Londýn - Přistěhovalci z nových členských zemí Evropské unie odvedli v letech 2004-2011 do britské státní kasy o téměř 5 miliard liber více (téměř 170 miliard korun), než z ní inkasovali na sociálních dávkách. Uvádí to nová studie University College London a vyvrací tak rozšířený mýtus o zneužívání sociálního systému imigranty. Informuje server BBC.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Podle studie odvedly osoby z nových členských států EU na daních přesně o 4,96 miliardy liber více, než inkasovaly na sociálních dávkách. Pokud by nezapočítávaly náklady na veřejné služby, které přistěhovalci využívají (například školství a zdravotnictví) suma by se zvýšila na téměř 10,5 miliardy liber.

Imigrace se v poslední době stává ve Velké Británii horkým politickým tématem. Mnoho lidí má pocit, že je Spojené království zaplavováno přistěhovalci a země na ně doplácí. Vláda konzervativního premiéra Davida Camerona kvůli tomu hodlá v EU prosazovat omezení volného pohybu osob, což jde proti jednomu z hlavních principů evropské integrace.

"Klíčovou otázkou veřejné debaty o přistěhovalectví je, zda imigranti přispívají férovým podílem do daňového a sociálního systému. Naše analýza ukazuje pozitivní trend celkového finančního přínosu imigranty, především těmi přijíždějícími z EU," uvádí profesor Christian Dustmann, spoluautor studie.

Zpráva pobouřila organizaci Migration Watch, která proti přistěhovalectví bojuje. Kritizuje údajně selektivní použití dat. Podle předsedy Andrewa Greena totiž akademici nezapočítali s budoucími náklady, které bude Spojené království vynaložit na zdravotní péči a penze, až imigranti nebudou v produktivním věku.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

AfD utrpěla porážku. Ústavní soud smetl žalobu na Merkelovou kvůli…

18.12.2018 11:13 Protestní Alternativa pro Německo (AfD) neuspěla se žalobou proti migrační politice kancléřky…

V Maroku zatkli člena vraždícího gangu, je podezřelý ze zabití turistek z…

18.12.2018 11:07 V Maroku zatkli jednoho člověka podezřelého z vraždy dvou turistek ze Skandinávie. Oznámilo to dnes…

Policie vtrhla do mešity v Berlíně, imám posílal peníze teroristům

18.12.2018 10:22 Německá policie dnes od časného rána provádí razie v jedné z mešit v Berlíně a v dalších objektech.…

Fiala se naštval na vládu: To je absurdní, v zahraničí jsme k smíchu

18.12.2018 09:00 Aktualizováno Předseda opoziční ODS Petr Fiala se tvrdě vysmál vládě. Důvodem jsou okolnosti kolem hlasování o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama