Přistěhovalci zneužívají sociální systém? Nesmysl, tvrdí nová studie

Londýn - Přistěhovalci z nových členských zemí Evropské unie odvedli v letech 2004-2011 do britské státní kasy o téměř 5 miliard liber více (téměř 170 miliard korun), než z ní inkasovali na sociálních dávkách. Uvádí to nová studie University College London a vyvrací tak rozšířený mýtus o zneužívání sociálního systému imigranty. Informuje server BBC.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle studie odvedly osoby z nových členských států EU na daních přesně o 4,96 miliardy liber více, než inkasovaly na sociálních dávkách. Pokud by nezapočítávaly náklady na veřejné služby, které přistěhovalci využívají (například školství a zdravotnictví) suma by se zvýšila na téměř 10,5 miliardy liber.

Imigrace se v poslední době stává ve Velké Británii horkým politickým tématem. Mnoho lidí má pocit, že je Spojené království zaplavováno přistěhovalci a země na ně doplácí. Vláda konzervativního premiéra Davida Camerona kvůli tomu hodlá v EU prosazovat omezení volného pohybu osob, což jde proti jednomu z hlavních principů evropské integrace.

"Klíčovou otázkou veřejné debaty o přistěhovalectví je, zda imigranti přispívají férovým podílem do daňového a sociálního systému. Naše analýza ukazuje pozitivní trend celkového finančního přínosu imigranty, především těmi přijíždějícími z EU," uvádí profesor Christian Dustmann, spoluautor studie.

Zpráva pobouřila organizaci Migration Watch, která proti přistěhovalectví bojuje. Kritizuje údajně selektivní použití dat. Podle předsedy Andrewa Greena totiž akademici nezapočítali s budoucími náklady, které bude Spojené království vynaložit na zdravotní péči a penze, až imigranti nebudou v produktivním věku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protimigrační politika hlásí z Itálie drtivé vítězství

27.05.2019 10:42 Evropské volby v Itálii drtivě vyhrála protiimigrační Liga vicepremiéra Mattea Salviniho, která…

Orbán požaduje změny v Bruselu, na zastavení migrace bude spolupracovat s…

27.05.2019 10:26 Maďarský premiér Viktor Orbán, jehož strana Fidesz jasně vyhrála nedělní volby a získala 13 z 21…

Zrození nové Evropy? Evropské volby prokázaly přání voličů změnit EU

27.05.2019 10:21 Kampaň stran před evropskými volbami byla ve znamení boje o duši Evropy. Jak protievropské, tak…

V Polsku potvrdila dominanci vládní strana PiS Jaroslawa Kaczyńského

27.05.2019 09:29 Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského vyhrála nedělní volby do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama