Nejtlustší muž světa (†44) zemřel. Vážil téměř 450 kilogramů

Londýn - Zemřel Brit Keith Martin, oficiálně uznaný jako nejtlustší člověk světa. Muž, který vážil v určitém období svého života nepředstavitelných 445 kilogramů, podlehl zápalu plic. Informuje server news.com.au.

Ilustrační foto
doporučujeme

Martinovi bylo pouhých 44 let. V posledních letech života byl kvůli své váze upoután na lůžko. S obezitou se nicméně rozhodl bojovat. Před osmi měsíci podstoupil operaci, při níž mu byly odstraněny tři čtvrtiny žaludku.

Muž se na svou váhu dopracoval jednoduchým způsobem. Konzumoval 20 tisíc kalorií denně, což je devítinásobně více, než se doporučuje. Jeho strava se skládala ze šesti smažených vajec k snídani a oběda a večere složené z tučných pizz, kebabů, hamburgerů a dalších fast-foodových pochutin. Navíc denně vypil 3,5 litry kávy a dva litry slazených nápojů.

Martin začal na váze přibírat v 16 letech po smrti své matky. Trpěl depresemi, které řešil přejídáním. Dlouho také nemohl najít práci a většinu času trávil hraním videoher.

V souvislosti s případem ve Velké Británii opět zaznívají hlasy požadující zavedení speciální daně na fast-foodové jídlo. Opatření by mělo omezit výskyt tzv. morbidní obezity.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama