Hollande je světu pro smích. Co provedl?

Paříž - Popularita francouzského prezidenta Françoise Hollandea klesá. Podle posledních průzkumů ho podporuje pouhých 12 procent Francouzů a nepřispěla tomu ani návštěva v Kazachstánu.

Francouzský prezident François Hollande, foto: Jean-Marc Ayrault
doporučujeme

Na vině je fotografie zveřejněná kazašským prezidentským palácem, na které má Hollande na sobě tradiční kazašský kožešinový kabát a pokrývku hlavy. Na sociálních sítí ho kvůli tomu přirovnávají k fiktivnímu kazašskému reportérovi Boratovi.

Kazašské úřady snímek vyvěsily na oficiální stránku prezidentského paláce na sociální síti Instagram. Na žádost Francouzů byla ale fotografie velmi rychle ze stránky odstraněna. Paříž prý během návštěvy trvala na tom, že žádné snímky, kde má prezident na sobě tento dar od svého kazašského protějšku, nesmí být zveřejněny.

Fotografie ale i přesto stihla obletět svět a vysloužila si množství pobavených poznámek, zejména na sociálních sítích. Jeden z uživatelů komunitní sítě Twitter například napsal: "Takže prezident konečně přiznal, že je vůdcem Francouzské komunistické republiky?"

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama