Slovenskem otřásají protesty. Lidé demonstrují proti korupci a vládě

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes vpodvečer koná demonstrace proti korupci a proti vládě sociálních demokratů (Směr-SD) Roberta Fica, kterou svolali opoziční politici. V centru Bratislavy se shromáždilo odhadem přes tisíc lidí.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Týden co týden se objeví nové případy rozkrádání. Tato vláda je postavena na tom, že se krade. Krade se systematicky, stranu Směr-SD spojuje rozkrádání," prohlásil dnes před demonstranty šéf opoziční strany Svoboda a solidarita, europoslanec Richard Sulík.

Shromáždění začala opozice svolávat po kauze s údajně předraženým nákupem diagnostického přístroje státem ovládanou nemocnicí v Piešťanech, kvůli kterému na začátku listopadu podala demisi ministryně zdravotnictví Zuzana Zvolenská. Z postu šéfa sněmovny zase odstoupil místopředseda Směru-SD Pavol Paška, kterého opozice kvůli jeho dřívějším podnikatelským aktivitám označila za nekorunovaného krále slovenského zdravotnictví.

"Oni (Směr-SD) cynicky kalkulují s tím, že ve zdravotnictví si toho lidé nevšimnou. Oni se nerozpakují brát peníze ze zdravotnictví," prohlásil opoziční poslanec Alojz Hlina.

V uplynulých dnech slovenská média upozornila na další údajně nevýhodné smlouvy, a to o zajištění stravování nebo úklidových služeb, které se soukromými firmami uzavřelo vedení několika státních nemocnic. Krátce před zahájením dnešní demonstrace nový ministr zdravotnictví Viliam Čislák oznámil, že ředitelé těchto zdravotnických zařízení přijdou o funkce. Podobně by měl být odvolán i vysoký představitel ministerstva zdravotnictví, kterého opozice už dříve spojovala s údajně nevýhodným tendrem v piešťanské nemocnici.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama