Na slovenské ministerstvo dorazila zásilka s bílým práškem

Bratislava 16. prosince (ČTK) - Na slovenské ministerstvo vnitra dorazila dnes krátce před polednem zásilka s podezřelým práškem. Adresovaná byla přímo ministrovi Robertu Kaliňákovi, uvedl slovenský server aktualne.sk.

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Do kontaktu s neznámou látkou se prý dostali tři zaměstnanci podatelny, žádný z nich nevykazuje příznaky zhoršení zdravotního stavu. O jakou látku jde, zatím není jasné.

Podle hasičů na místě zasahovala jedna jejich posádka posílená o vůz záchranné hasičské služby. "Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že jde o neznámou látku práškovitého charakteru, kterou příslušníci hasičského útvaru posbírali do přepravního obalu a odeslali na další expertízu a zkoumání," dodali. Podle slovenských médií u ministerstva zasahuje 14 hasičů a zásah stále pokračuje.

V neznámé látce, s níž přišli do kontaktu tři zaměstnanci podatelny, následná předběžná analýza vyloučila přítomnost nebezpečného antraxu.

Témata: Slovensko | Policie SR
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let, řekl…

13.06.2021 11:40 Státy by měly přestat používat vakcíny firmy AstraZeneca i pro lidi starší 60 let. Řekl to zástupce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama