Británii hrozí podobný útok jako v Sydney, varuje Cameron

Londýn - Británie se kdykoli může stát dějištěm útoku osamoceného vlka, jako tomu bylo tento týden v australském Sydney. Varoval před tím dnes podle agentury Reuters britský premiér David Cameron.

David Cameron /Konzervativní strana/, premiér Spojeného království
doporučujeme

V pondělí ozbrojený útočník íránského původu Man Haron Monis držel v jedné z kaváren v centru Sydney několik rukojmích. Drama skončilo až po 16 hodinách, když při policejním zásahu zahynul útočník i dva jeho zajatci. Podle australského premiéra Tonyho Abbotta byl Monis hluboce narušený jedinec, kterého policie neměla na svém seznamu sledovaných teroristů.

"Hrozby, jimž čelíme, rozhodně zahrnují onen druh samospouštěcích, někdy docela náhodných útoků, které se mohou v Británii odehrát v kteroukoli chvíli," řekl Cameron poslancům na dotaz, jak blízko je Británie podobnému útoku, jaký se stal v Sydney.

"Lidem, kteří se sami radikalizují na internetu a pak náhle dělají otřesné věci, těm je mnohem obtížnější se bránit," prohlásil Cameron.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama