Farářka šokovala děti, mají naprosto zkažené Vánoce

Londýn - Kouzlo Vánoc je pryč, rodiče rozhořčeni. Anglikánská farářka Margaret McPheeová z města Stalham žákům natvrdo řekla, že Father Christmas neexistuje.

Vánoce
doporučujeme

McPhee si vybrala svou chvilku upřímnosti během předvánoční besídky pro školní děti v kostele Panny Marie ve Stalhamu v hrabství Norfolk. Když se místní kaplan dětí otázal, jaký je smysl Vánoc, jeden z žáčků odpověděl, že Father Christmas. Na to farářka reagovala slovy, že tato postava není skutečná.

Jeden z rodičů na Facebooku napsal, že po slovech paní McPheeové už nebude své děti posílat do kostela.

Pastorka se za své výroky omluvila a označila je za "necitlivé a nemístné". Podle místní školy McPheeová potvrdila, že "v budoucnu nebude taková vyjádření pronášet". Norfolcký arcijáhen Jan McFarlane prohlásil, že "Margaret je citlivá a vnímavá pastorka, jíž uklouzla poznámka, které okamžitě litovala".

Kdo nosí dárky ve světě?

V Itálii není rozvoz dárků pro děti jednoduchou záležitostí. Nebyla by to pravá Itálie, kdyby se o tuto činnost nestaraly hned dvě postavy. Některým dětem přináší dárky Babbo Natale – chlapík podobný našemu Mikuláši, který na saních přijíždí až z Finska. Nadílka se pak rozbaluje buď na Štědrý den, nebo druhého dne ráno. Jiným dětem však přiváží dárky žena – čarodějnice Befata, a to až 7. ledna.

Ani v Německu není situace zcela jednoznačná. Na severu se děti dočkají originálních dárků od starého dědečka Weinachstmanna, naopak na jihu země odstanou nadílku od jezulátka, které nazývají Christkind, uvedl server vanocni-darky.cz.

V Polsku přináší vtipné i praktické dárky svatý Mikuláš. Nikoliv ovšem 5. prosince, kdy se slaví u nás, ale až na Štědrý den. Protože v Rusku převládá pravoslavné křesťanství, dostanou děti vánoční nadílku až 7. ledna. Dárečky jim přiveze Děda Mráz – přijíždí na saních až z daleké Čukotky, v doprovodu krásné Sněhurky.

V Argentině se slaví Vánoce 6. ledna, kdy v této zemi panuje horké léto. Na slavnostní tabuli proto můžeme najít exotické ovoce a hlavní chod je pečený páv. A dárky pro rodinu přináší kůň Magi, kterému se před dveřmi nechává voda a seno.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO na summitu vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem

14.06.2021 11:15 Lídři zemí Severoatlantické aliance na dnešním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 10:43 Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama