Zpívejte o Vánocích i muslimské písně, vyzvali němečtí poslanci křesťany

Berlín - S výbušným návrhem přišli dnes němečtí poslanci. Vyzvali křesťany po celé zemi, aby během vánočních bohoslužeb zazpívali také jednu muslimskou píseň. Měli by tím vyjádřit solidaritu se spoluobčany vyznávajícími islám a zároveň odsoudit protestní pochody.

Vánoce
doporučujeme

S myšlenkou přišel poslanec Spolkového sněmu za stranu Zelených Omid Nouripour. "Byla by to úžasná známka pokojného soužití náboženství, kdyby se v kostele zpívala islámská píseň a v mešitě zase vánoční koleda," uvedl poslanec. Jeho stranický kolega Thomas Funk ho v myšlence podpořil:

Nápad na vhodnou muslimskou píseň už představil například předseda Ústřední muslimské rady v Německu Aiman Mazyek. Mohl by jí podle něj být některý z hitů britského zpěváka Cata Stevense, který konvertoval k islámu a vystupuje pod pseudonymem Yusuf Islam.

Německou politickou scénou v poslední době otřásá téma demonstrací organizovaných hnutím Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida). Na jeho posledním pondělním protestu v Drážďanech se sešlo kolem 15.000 lidí. Podle vlastního vyjádření protestuje proti pronikání islámu do Německa a údajnému potlačování křesťanské tradice.

Většina německých politiků, včetně kancléřky Angely Merkelové, demonstrace odsoudila. Někteří však vyjádřili i ochotu naslouchat problémům protestujících. Za německé muslimy se nedávno postavila i Ústřední židovská rada. Podle ní určitě kruhy zneužívají strach z islamistického terorismu, aby postavily do špatného světla celé náboženství.

Zdroj: YouTube
Témata: Německo | Vánoce
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let, řekl…

13.06.2021 11:40 Státy by měly přestat používat vakcíny firmy AstraZeneca i pro lidi starší 60 let. Řekl to zástupce…

NATO chce na summitu stvrdit vazby USA s Evropou a připravit se na nové…

13.06.2021 10:15 Příležitostí stvrdit návrat k pevnějším vazbám mezi Spojenými státy a Evropou bude pro lídry zemí…

Slovenský nejvyšší soud bude v úterý rozhodovat v případu vraždy Kuciaka

13.06.2021 10:05 Slovenský nejvyšší soud bude v úterý rozhodovat o trojici obžalovaných v případu vraždy novináře…

V Německu přibylo 1489 nakažených a 18 mrtvých

13.06.2021 08:03 V Německu přibylo za uplynulý den 1489 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 18 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama