Británie na nohou. Sílí napětí kolem sexuální aféry prince Andrewa

Londýn - Britský princ Andrew, který je druhým synem královny Alžběty II., je dnes nadále terčem britských médií kvůli podezření, že měl před lety sexuální styk s nezletilou Američankou. Aféra plní přední stránky všech britských listů.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Princ Andrew, vévoda z Yorku, autor: Roosewelt Pinheiro/ABr
doporučujeme

Buckinghamský palác se proti obvinění ohradil již v pátek, ale pokládal za nutné opět důrazně popřít, že by princ měl jakýkoli poměr s Američankou, která nedávno obvinění vznesla.

Nedělníky The Mail on Sunday a The Sunday Mirror dnes zveřejnily části rozhovorů Američanky, která v nich popisuje svá setkání s Andrewem. Žena označovaná pseudonymem Jane Doe 3, tvrdí, že jako nezletilá byla ve službách miliardáře Jeffreyho Epsteina v letech 1999 až 2002 nucena k sexuálním stykům s vévodou z Yorku při orgiích pořádaných v Londýně, New Yorku a Karibiku.

Již v sobotu plnila aféra první stránky všech britských listů. Připomínaly nesporně úzké vztahy prince Andrewa s Epsteinem. Oba muži spolu jezdívali i na dovolenou. Některé noviny také oprášily fotografii z jednoho večírku Epsteina v roce 2001, na které je princ s tehdy 17letou Američankou Virginou Robertsovou. Ta poté obvinila Epsteina, že ji předhodil k sexuálním hrátkám svým blízkým, včetně korunovaným hlavám. Andrewa ale tehdy nejmenovala. Některá britská média se domnívají, že tajemná Jane Doe 3 by mohla být právě Robertsová.

Buckinghamský palác tvrzení zatím anonymní Američanky opět "kategoricky" popřel. "Tato obvinění jsou falešná a neopodstatněná," zdůraznil palác v prohlášení, které dnes otiskly britské nedělníky. Královský palác přitom podobné případy obvykle nekomentuje. Již v pátečním prohlášení uvedl, že veškerá obvinění ohledně nevhodných kontaktů prince s nějakou nezletilou jsou jednoznačně nepravdivá.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britský mladík šokoval soud. Řekl, proč shodil šestiletého chlapce z…

06.12.2019 21:24 K pokusu o vraždu se dnes u soudu v Londýně přiznal 18letý Jonty Bravery, který v srpnu shodil…

Lidé v Madridu pochodují za klima, účastní se i Thunbergová

06.12.2019 18:52 V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v…

Výbuch plynu v paneláku v Prešově: Pět mrtvých, dál hrozí zřícení domu

06.12.2019 18:31 Aktualizováno Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve…

EU má mít strategickou autonomii, shodli se ministři Česka a Francie

06.12.2019 17:58 Evropská unie by měla usilovat o strategickou autonomii v obraně, aniž tím utrpí transatlantické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama