Británie na nohou. Sílí napětí kolem sexuální aféry prince Andrewa

Londýn - Britský princ Andrew, který je druhým synem královny Alžběty II., je dnes nadále terčem britských médií kvůli podezření, že měl před lety sexuální styk s nezletilou Američankou. Aféra plní přední stránky všech britských listů.

Princ Andrew, vévoda z Yorku, autor: Roosewelt Pinheiro/ABr
doporučujeme

Buckinghamský palác se proti obvinění ohradil již v pátek, ale pokládal za nutné opět důrazně popřít, že by princ měl jakýkoli poměr s Američankou, která nedávno obvinění vznesla.

Nedělníky The Mail on Sunday a The Sunday Mirror dnes zveřejnily části rozhovorů Američanky, která v nich popisuje svá setkání s Andrewem. Žena označovaná pseudonymem Jane Doe 3, tvrdí, že jako nezletilá byla ve službách miliardáře Jeffreyho Epsteina v letech 1999 až 2002 nucena k sexuálním stykům s vévodou z Yorku při orgiích pořádaných v Londýně, New Yorku a Karibiku.

Již v sobotu plnila aféra první stránky všech britských listů. Připomínaly nesporně úzké vztahy prince Andrewa s Epsteinem. Oba muži spolu jezdívali i na dovolenou. Některé noviny také oprášily fotografii z jednoho večírku Epsteina v roce 2001, na které je princ s tehdy 17letou Američankou Virginou Robertsovou. Ta poté obvinila Epsteina, že ji předhodil k sexuálním hrátkám svým blízkým, včetně korunovaným hlavám. Andrewa ale tehdy nejmenovala. Některá britská média se domnívají, že tajemná Jane Doe 3 by mohla být právě Robertsová.

Buckinghamský palác tvrzení zatím anonymní Američanky opět "kategoricky" popřel. "Tato obvinění jsou falešná a neopodstatněná," zdůraznil palác v prohlášení, které dnes otiskly britské nedělníky. Královský palác přitom podobné případy obvykle nekomentuje. Již v pátečním prohlášení uvedl, že veškerá obvinění ohledně nevhodných kontaktů prince s nějakou nezletilou jsou jednoznačně nepravdivá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Orbán je pro vítězství Trumpa. V článku obvinil demokraty z "morálního…

21.09.2020 10:30 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes podpořil opětné zvolení republikána Donalda Trumpa v…

Německo hlásí 922 nových případů koronaviru, méně než v Česku

21.09.2020 08:30 Německo za poslední den zaznamenalo 922 případů nákazy koronavirem. Přírůstek je nepatrně nižší než…

V Polsku vypuklo "hřibobraní". Lidé se trumfují nálezy obřích hub

21.09.2020 07:29 Polský houbař našel v lesích v okolí Krakova hřib, jaký podle svých slov ještě neviděl, ačkoliv na…

V migrační táboře na ostrově Samos opět hořelo, spekuluje se o příčině

21.09.2020 07:22 V uprchlickém táboře ve Vathy na řeckém ostrově Samos v neděli večer vypukl další požár,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama