Zadlužené Řecko už unavuje politiky a ekonomy. Dojde na "grexit"?

Brusel - Už několik měsíců se řeší osud zadluženého Řecka a zda se vzdá euroměny. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker "grexit" jednoznačně vylučuje. Řekl to v rozhovoru, kterým dnes svou existenci zahájila evropská verze amerického zpravodajského serveru Politico.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jean-Claude Juncker, šéf Evropské komise
doporučujeme

Řecko stále nepředložilo seznam reforem, jak bylo s premiérem Alexisem Tsiprasem dohodnuto na okraj posledního summitu EU. Původní předpoklad přitom byl, že věc dál zásadně posunou ministři financí zemí platících společnou měnou, kteří se sejdou tento pátek v lotyšské Rize. Nyní se zřejmě řešení přinejmenším odkládá.

Rozhovory se podle Junckerových vyjádření pro Politico sice v posledních dnech "hnuly správným směrem", přesto prý ale zbývá ještě dlouhá cesta.

"Potřebujeme mít jasno a jasno nemáme. Už mi došla trpělivost. Zase jsem ji našel a nechci o ni přijít znovu," řekl serveru Politico Juncker. Podobné vyčerpání z řeckého přístupu k problému dávají v posledních dnech najevo i jiní evropští představitelé.

Předseda Evropské komise v rozhovoru připustil, že jeho optimismus ohledně udržení Řecka uvnitř společné evropské měny má základ spíše v nepředstavitelnosti jiné možnosti než ve faktickém postupu konkrétních jednání.

Rozhovor s předsedou Evropské komise se stal hlavním materiálem pro dnešní počátek provozu Politico Europe - evropské verze amerického serveru Politico. Na bruselské mediální scéně ambiciózní web nahradil dosavadní respektovaný European Voice, který vycházel každý týden také v tištěné verzi.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pomoc migrantům či seniorům. Lékaři bez hranic kvůli COVID-19 rozšiřují…

03.04.2020 18:04 Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) rozšiřují svou pomoc v boji s nemocí COVID-19…

Čtvrt milionu evropských občanů nemůže kvůli koronaviru domů, EU jim pomůže

03.04.2020 17:55 Přibližně čtvrt milionu občanů Evropské unie se dosud marně snaží dostat domů z mimoevropských zemí…

COVID-19: Itálie je na dobré cestě, karanténa ale potrvá nejspíš do května

03.04.2020 17:32 Itálie je podle tamních úřadů i epidemiologů vzhledem k optimistickému vývoji z posledních dní nyní…

Německo má 80 tisíc případů COVID-19, počet obětí už překročil tisíc

03.04.2020 17:30 Aktualizováno Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu dosáhl téměř 80.000. Za posledních 24 hodin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy