Italové kvůli snědým mladíkům opevňují své vesnice, nás to čeká taky, varuje sociolog

Praha – Problematika uprchlíků, kteří se snaží přes Středozemní moře dostat do Evropy, děsí nejen jižní Evropu. V Itálii se volně pohybují tisíce černých mužů, lidé kvůli nim utíkají z vesnic, u nás to za pár měsíců bude stejné, varuje sociolog Petr Hampl.

Přidejte svůj názor 136 komentářů

371

„Mluvil jsem dnes s chlápkem, co byl před pár dny v jižní Itálii, takže to mám z první ruky. A trochu jinak než v médiích. Lidé z městeček utíkají, vesničané stavějí improvizované barikády kolem svých vesnic a shánějí všechno, z čeho se dá střílet. Ve volném prostoru se pohybují tisíce černých a snědých mladých mužů, které nikdo neudrží ve sběrných táborech a netváří se vůbec přátelsky," popisuje situaci na jihu Evropy sociolog prostřednictvím Facebooku.

Lidem v Itálii prý nepomohlo ani to, že řádně platili daně a přispívali miliardy na ozbrojené síly. „Mají dnes stíhačky a jiné hračky, se kterými si mohou vytřít víte co. A na ty lidi se vláda úplně vykašlala, dokonce jim aktivně vozí další a další agresory. Ale nedivte se tomu. Víte někdo o jednom jediném případu, kdy se státní byrokracie do něčeho pustila a dopadlo to jinak?" zajímá Hampla, kdy vláda udělala něco správně.

Řešení by přitom podle něj nemuselo být tak složité. „Potřebujeme regionální domobranu. Už včera bylo pozdě začít cvičit. Hlavně si nedělejme iluze, že nás se to nedotkne. Příchod té hordy do českých zemí je spíš otázkou měsíců než roků," varuje před černou budoucností Hampl.

Vstupte do diskuze (136)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama