Hlasovali pro kvóty na uprchlíky, stěžuje Zahradil na české europoslance

Brusel – Europoslanci dnes hlasovali o rezoluci, která mimo jiné mluví o tom, jestli stanovit kvóty, které by jednotlivým zemím nařizovaly, kolik uprchlíků musí přijmout. Europoslanci ČSSD a KDU-ČSL hlasovali pro, i když vláda říká něco jiného, zlobí se europoslanec za ODS Jan Zahradil.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Jan Zahradil na 24. kongresu ODS

„EU by měla udělat vše, co je v jejich silách, aby zabránila dalším ztrátám na životech na moři. Poslanci rovněž vyzývají k zavedení závazných kvót k rozdělování žadatelů o azyl mezi všechny členské státy, navýšení příspěvků do programů přesídlování, posílení spolupráce s třetími zeměmi a přijetí přísnějších opatření vůči obchodníkům s lidmi," stojí v rezoluci, kterou dnes přijal Europarlament.

Výzva byla přijata 449 hlasy, 130 poslanců bylo proti a 93 se zdrželo. Pro zvedli ruku i europoslanci za ČSSD a KDU-ČSL. Současná vládní koalice premiéra Sobotky přitom takové kvóty opakovaně odmítla. „Socialisté nepřekvapili, už v minulosti hlasovali podle diktátu své frakce a proti oficiální pozici České republiky. Zaráží mne ale to, že se pro povinné přidělování migrantů do Česka vyslovila strana, která se považuje za konzervativní," komentoval hlasování europoslanec za ODS Jan Zahradil, který byl proti kvótám.

„V první řadě musíme nyní upřednostnit bezpečnostní hledisko a dát najevo, že Evropa není připravena absorbovat desítky, ne-li stovky tisíc běženců," myslí si Jan Zahradil. „Prioritou je ochrana jižní mořské hranice a jasný signál převaděčským gangům, že jejich činnost nebudeme tolerovat. Podpořit musíme také stabilizaci situace v krizí zasažených zemích," dodal europoslanec.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama