A tohle chcete nastěhovat k nám? Na bílé Evropany vztyčovali prostředník!

Praha – Karel Fiedler z hnutí Úsvit zamířil ve čtvrtek do francouzského přístavu Calais, aby se na vlastní oči přesvědčil o tom, jaká je zde situace s uprchlíky. To, co viděl, ho opravdu vyděsilo. Se svou zkušeností a fotkami se pak podělil na svém facebookovém profilu.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Itálie zachraňuje uprchlíky
doporučujeme

„Tak něco takového nám naše opravdu, proradná vládo, chcete nastěhovat k nám? Ve Vyšních Lhotách jim dáte navíc mnohem lepší tábor? Ti lidé v něm ale budou úplně stejní!!!! Nás (bílé Evropany) "vítali" v Calais z dálky vztyčenými prostředníčky! Takto se chová host k hostitelům?!!!! Děkuji, nechci!" ostře se rozjel politik v úvodu svého popisu.

Fiedler pochází z moravskoslezského kraje, v jedné z místních obcí - Vyšních Lhotách - by měl být vybudován tábor pro uprchlíky. Občané ho zde ale nechtějí. „Po mém otřesném zážitku a osobní zkušenosti z Calais já také ne," podpořil odpůrce tábora poslanec.

  • Celý text Karla Fiedlera a fotografie zde

S jedním z uprchlíků prý politik osobně mluvil, na více neměl odvahu. „Tlupa svalnatých údajných chudáků imigrantů, ukazující vám vztyčený ukazovák, zaťaté pěsti, ukazovákem a malíčkem paroháče, vás přiměje k obezřetnosti," svěřil se poslanec Úsvitu.

Muž, se kterým mluvil, prý v Calais půjčuje peníze. „Je to číman, dotáhl tam i dvě erotické „pracovnice", které, (jak jinak než za úplatu, že?) krátím těm snědým, nudícím se a zevlujícím po okolí hochům dlouhé chvíle nicnedělání," popisuje situaci v přístavu Fiedler.

Podobně by to prý mohlo vypadat i u nás. „Až vám 'náš' premiér Sobotka bude sdělovat, že musíme uprchlíkům pomoci i finančně, pak vězte, že to je a bude i na jejich 'šoustání' (nemám ve zvyku používat expresivní výrazy, ale zde tento výraz prostě padne)," varuje politik.

Podobný text zveřejnili i další poslanci Úsvitu Marek Černoch a Martin Lank, kteří se vydali na průzkumnou misi do Rakouska a Itálie.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty v Barceloně se zvrtly, katalánský premiér Torra vyzývá k ukončení…

17.10.2019 07:20 Předseda katalánské vlády Quim Torra dnes vyzval k okamžitému ukončení násilí v Barceloně, kde se…

V USA si posvítili na Čaputovou: Ukázala všem cestu, jak se zbavit Donalda…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Příběh Zuzany Čaputové by mohl inspirovat další politiky. Ve svém sloupku to uvádí známý americký…

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Brexitová dohoda se znovu odkládá, EU ale víru neztrácí

16.10.2019 22:11 Aktualizováno Dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie se dnes nepodařilo dojednat, ačkoli zástupci obou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama