Policie má dva podezřelé z útoku v obchodě IKEA. Prý se jedná o eritrejské žadatele o azyl

Stockholm – V souvislosti s pondělím útokem ve švédském obchodu IKEA policie zadržela dva podezřelé. Oba jsou Eritrejci a čekají na udělení azylu. Jeden z nich byl zatčen ihned po incidentu. Posléze se ukázalo, že těžce zraněný muž, který byl považován za oběť, je druhým pachatelem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

371
doporučujeme

Incident se stal ve městě Västeraas, které leží asi 115 kilometrů západně od Stockholmu. Místní deník VLT uvedl, že oběťmi jsou matka a její syn. Podle policie není znám žádný vztah mezi mrtvými a podezřelými.

Podle svědků šlo o běžné zákazníky. Přesné okolnosti incidentu ale nejsou známé. Zveřejněno bylo pouze to, že se odehrál v oddělení kuchyní. VLT s odvoláním na svůj policejní zdroj napsal, že byly očividně použity nože prodávané v obchodě. Oficiálně to však potvrzeno nebylo.

Psali jsme:  

Policie zatím motiv útoku nezná, nechce o něm zatím ani spekulovat. Podle vyšetřovatelů jsou zadrženými dva eritrejští žadatelé o azyl a jsou podezřelí z dvojnásobné vraždy. Jejich přechodné bydliště policie nezná. S ohledem na to, že některé média informovala o tom, že čin spáchali choromyslní pachatelé, odmítla policie sdělovat další okolnosti.

Jeden z podezřelých, ve věku 23 let, popřel jakýkoli podíl na útoku, zatímco druhý, narozený roku 1979, byl hospitalizován v kritickém stavu a policie ho zatím nemohla vyslechnout. Policie rovněž neupřesnila, jak došlo k jeho zranění. Spekuluje se ale o tom, že vražednou zbraň útočník sebral přímo v obchodě.

I kvůli těmto informacím obchodní dnům, v němž se tragická událost odehrála, zastaví prodej kuchyňských nožů. "Rozhodnutí, které jsem učinil, je dočasné," řekl agentuře TT ředitel obchodního domu ve Västeraas. Dodal, že obchod, který je kvůli vyšetřování od pondělí zavřený, znovu otevře v úterý ráno.

Loading...
Témata: Ikea | Švédsko
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na západě Německa je dalších 18 případů Covid-19

27.02.2020 21:08 Aktualizováno Nejlidnatější německá země Severní Porýní-Vestfálsko hlásí dalších 14 potvrzených případů infekce…

Macron varoval, že Francii čeká epidemie koronaviru

27.02.2020 20:52 Aktualizováno Epidemie koronaviru ve Francii je nevyhnutelná, míní její prezident Emmanuel Macron. Země se však…

Itálie hlásí 17 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

27.02.2020 19:39 Aktualizováno Itálie oznámila další tři úmrtí na nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z Číny.…

Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

27.02.2020 19:02 Aktualizováno Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama