Rusko proti NATO? Evropě hrozí ozbrojený konflikt, varují experti

Londýn - Server Fox News upozorňuje na tvrzení Londýnského think tanku, který varuje, že zvyšování počtu a rozměrů vojenských cvičení, které pořádá NATO a Rusko, přibližují válku v Evropě realitě.

Ruská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ian Kearns, ředitel think tanku European Leadership Network se sídlem v Londýně, řekl agentuře Associated Press, že takovéto válečné hry vedou k nedůvěře a příležitostně také k blízkým střetům armád NATO a Ruska.

Fox News uvádí, že Kearns byl také jedním z autorů výzkumu ELN ohledně dvou vojenských cvičení, uskutečněných Ruskem a NATO v tomto roce, a nalezl známky toho, že NATO a Rusko se připravují na vzájemný konflikt.

Zároveň výzkum ukázal, že zatímco NATO považuje za nejzranitelnější Polsko a baltské státy, Rusko se bojí mimo jiné o Arktidu, Krym a hranice s Estonskem a Litvou.

Podle ELN by bylo dobré, aby se do budoucna zvážilo omezení rozsahu takovýchto cvičení. „Ruské cvičení z tohoto března zahrnovalo 80 000 lidí a NATO v červnu zase mobilizovalo 15 000 lidí z devatenácti členských a tří partnerských států," uvádí server.

„Historie je plná příkladů vůdců, kteří se domnívali, že mají vše pod kontrolou, jen aby události rychle samy nabraly spád," dodává Kearns.

Témata: NATO | Rusko | Ruská armáda
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama