Slovensko odmítlo přijmout muslimy. Svět je na nohou

Bratislava - Slovensko na základě integračního plánu přijme 200 syrských uprchlíků, pod jednou podmínkou. Musí se jednat o křesťany. Mluvčí ministerstva vnitra tvrdí, že muslimové by se v zemi necítili dobře, tím ale pobouřil přední světová média.

Přidejte svůj názor 123 komentářů

Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky
doporučujeme

Už před několika týdny se v zahraničních médiích zvedla vlna pobouření poté, co se Slovensko s nevolí rozhodlo přijmout 200 uprchlíků. Oproti tomu například Německo očekává do konce roku až 800 tisíc žadatelů o azyl.

První stránky světových médií plní Slovenská republika i dnes, tentokrát díky výroku Ivana Netíka, ředitele tiskového odboru Kanceláře ministra vnitra. Ten totiž uvedl: "Chceme pomoci Evropě s problematikou migrace. Mohli bychom přijmout 800 muslimů, ale na Slovensku nemáme žádné mešity, tak jak je můžeme integrovat, pokud se jim zde nebude líbit?"

O plánu na intergraci uprchlíků vyznávajících křesťanskou víru informovaly přední zahraniční deníky a média jako například BBC, Deutsche Welle, Washington Post, Al Arabiya News, The Daily Mail, Telegraph a řada dalších.

Řadě novinářů a komentátorů se ale tento stav nelíbí a označují jej za diskriminaci. Uznávaný server Foreign Policy například podotkl, že ne všechny členské státy EU jsou tak ochotné přijímat migranty tak, jako jiné. A to zejména pokud jsou muslimové.

Washington Post naopak globálně popsal neochotu středoevropských a východoevropských států a zkritizoval jejich postoj k uprchlíkům. Kromě Slovensk zmínil také Českou republiku a další země.

Slova ředitele tiskového odboru komentují i slovenská média. "Jiné národy v Evropě mají k uprchlické krizi o trochu větší pochopení a nejde jen o bohatší západní státy," píše web topky.sk s tím, že srbský premiér Aleksandar Vučić oznámil, že v Bělehradu postaví dočasné centrum pro zhruba 2000 uprchlíků a věnuje jim ošacení, jídlo, hygienické potřeby, mléko a pleny.

Loading...
Vstupte do diskuze (123)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron jako druhá Le Penová? Ve Francii se děje něco podivného

16.11.2019 21:47 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se v poslední době chová velmi podivně. Po odmítnutí…

Slovensko čelí krizi důvěry. Čaputová se zlobí, pronesla velmi důrazný…

16.11.2019 20:35 Slovensko čelí krizi důvěry a obyvatelé země jsou svědky odhalování velkých selhání ve fungování…

Mela ve Francii: Žluté vesty si připomněly výročí protestů, vypukly střety…

16.11.2019 18:41 Aktualizováno U příležitosti prvního výročí protestů hnutí takzvaných žlutých vest se dnes v Paříži a dalších…

Bratislava si zopakovala průvod z listopadu 1989. Zachránila nás Praha,…

16.11.2019 18:20 Třicet let od průvodu studentů bratislavských škol, kteří 16. listopadu 1989 v tehdejším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama