Slovensko nepřijme muslimy, zuřila světová média. A tady je dohra

Bratislava - Slovensko přijme podle mluvčího ministerstva vnitra 200 syrských uprchlíků, pokud se bude jednat o křesťany. Tato zpráva před několika dny pobouřila přední světová média, která se nebála vyjádřit své rozhořčení nad krokem našich východních sousedů. I přesto našla slovenská vláda pro svůj plán masivní podporu, a to z řad veřejnosti.

Přidejte svůj názor 57 komentářů

Itálie zachraňuje uprchlíky
doporučujeme

Před necelým týdnem dny plnila první stránky světových médií Slovenská republika díky výroku Ivana Netíka, ředitele tiskového odboru Kanceláře ministra vnitra. Ten uvedl: "Chceme pomoci Evropě s problematikou migrace. Mohli bychom přijmout 800 muslimů, ale na Slovensku nemáme žádné mešity, tak jak je můžeme integrovat, pokud se jim zde nebude líbit?"

O plánu na intergraci uprchlíků vyznávajících křesťanskou víru informovaly přední zahraniční deníky a média jako například BBC, Deutsche Welle, Washington Post, Al Arabiya News, The Daily Mail, Telegraph a řada dalších.

Řadě novinářů a komentátorů se ale tento stav nelíbil a označili jej za diskriminaci. Server Foreign Policy například podotkl, že ne všechny členské státy EU jsou tak ochotné přijímat migranty tak, jako jiné. Washington Post naopak popsal neochotu středoevropských a východoevropských států a zkritizoval jejich postoj k uprchlíkům. 

Následujte Slovensko, vyzvali lidé Evropu

Ačkoli byla mediální vlna odsuzující Slovenko celosvětově poměrně rozsáhlá, zřejmě nepadla na úrodnou půdu. Pod příslušnými články se totiž v domácím i zahraničním tisku objevily především komentáře podporující selekci uprchlíků na základě jejich víry.

"Absolutně správně. Zbytek Evropy by měl jednat v tomto duchu." "Mají pravdu. Měli bychom udělat to stejné." "Skvělý nápad, alespoň mají koule na to říci NE!" Podobně jako tyto tři komentáře se i obrovská řada dalších, která se objevila na britském serveru independent.co.uk, Slovenska zastala. Lidé aktivní v diskuzi vesměs požadují to stejné - aby Evropa následovala příkladu Slovenska.

Nejinak je na tom i diskuze serveru washingtonpost.com, který o slovenském plánu rovněž informoval. "Bravo pro Slováky! Mají odvahu zamítnout vstup extremistům, kteří vyvolávají násilí, které je hlavní příčinou uprchlické vlny." "Chytrá volba, proč my nemůžeme být tak chytří?" Komentářů podobného rázu se na tomto i dalších serverech objevoval hojný počet.

Psali jsme:  

Plán na odmítnutí muslimů podporuje i řada Slováků. "Tak tak. Ještě podotknu další dvě slova. Svoboda a demokracie. Taktéž extrémně zneužívala slova. Stačí, pokud se človek trochu zamyslí a zjistí, že tato dvě slova jsou nejvíce využivána při vojenských konfliktech a agresi. Vždy když vznikl nějaký vojenský probleém, agrese, každý politik měl ihned plná ústa těchto dvou slov," píše diskutující na slovenském portálu topky.sk.

"My jsme ti největší blbci jen kvůli tomu, že chceme chránit svou vlast, a zachovat bílou rasu? !! To my jsme diskriminováni, že naše názory mají politici hluboko v ... !!!" píše další diskutující pod článkem, který upozornil na nevoli svétových médií vůču plánu Slovenska. "Pro Evropsko-bruselské ště*ky je chudý Slovák méněcenný, jako mimoevropský ekonomický imigrant... Proč EU stejně nekritizuje "nejdemokratičtější" stat na světě - USA za jejich imigrační politiku ??? Umí si kopnout pouze do malého Slovenska, ale před USA se úslužně a bázlivě klaní ... tfuj !!!" píše další rozhořčený diskutující.

Stranou nezůstali ani Češi, kteří slovenský plán v hojném počtu podporují. "Slovensko dělá dobře Měli by jsme se učit od Slováků!!!" napsal jeden ze čtenářů do diskuze serveru EuroZprávy.cz. "Konečně někdo řekl nahlas to, co si myslí 90procent obyvatel Evropy, jen se to většina pokrytecky, v zájmu jakési spravedlnosti bojí říci nahlas. Pro mě Slovensko palec nahoru a přál bych si, aby takovou odvahu a přímost projevili i zodpovědní u nás," uved další čtenář. "Jako Slovensko má vystupovat celá Evropa. Bratia Slováci velmi dobre," přidal se další diskutující.

Loading...
Vstupte do diskuze (57)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak porazit Ficovu stranu? Kiskův plán dostává trhliny hned na začátku

21.10.2019 16:08 Bývalý slovenský prezident a současný předseda nové strany Za lidi Andrej Kiska navrhl vytvořit…

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností, soud začne dle plánu

21.10.2019 15:43 Londýnský soud dnes zamítl žádost zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange o odklad končeného…

130 mrtvých. Ve Francii skončilo vyšetřování teroru z listopadu 2015. Kdy…

21.10.2019 13:52 Ve Francii skončilo vyšetřování teroristických útoků z Paříže a Saint-Denis, které si v listopadu…

Komentář: Omezený rozsah zákazu vyvážení německých zbraní do Turecka aneb…

21.10.2019 13:48 KOMENTÁŘ - Poté, co turecké ozbrojené síly 9. října zaútočily na kurdské milice na severovýchodě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama