Převaděči, kteří zabili 71 uprchlíků v kamionu, ukázali tvář

Budapešť - Maďarský soud poslal do vazby čtyři muže podezřelé z podílu na smrti jednasedmdesáti uprchlíků. Jejich těla objevili rakouští policisté v odstaveném nákladním autě. Soudní jednání se sice konalo za zavřenými dveřmi, svět ale přesto mohl poprvé vidět do tváří těm, co nechali zoufalé uprchlíky zemřít strašným způsobem.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Převaděči, kteří zabili 71 uprchlíků v kamionu, ukázali tvář
doporučujeme

Čtyři muži - tři Bulhaři a jeden Afghánec. K soudu v maďarském Kecskemétu přicházejí s pouty na rukou a se znuděným výrazem, jako by se jich strašná smrt jednasedmdesáti lidí vůbec netýkala. Před kamerami se tvář snaží zakrýt pouze jeden z nich.

Celý svět se ptá - jsou to právě tito mladíci, kvůli kterým ve vzduchotěsném chladícím voze umírali zoufalí muži a matky s dětmi? "Muži jsou podezřelí ze spolupráce při převozu uprchlíků z Maďarska do Rakouska ve voze s maďarskou poznávací značkou," oficiálně potvrdil Gábor Schmidt, mluvčí maďarského žalobce.

Soud rozhodl jednomyslně. Čtveřice podezřelá z převaděčství musí zůstat ve vazbě. "Kvůli jejich zahraničním kontaktům panují obavy, že by při vyšetřování na svobodě mohli uprchnout do zahraničí nebo se skrývat," řekl mluvčí Schmidt.

Čtyři muži ale možná nejsou jediní, kdo se na strašlivé smrti běženců podíleli. Maďarská a rakouská policie pokračuje v pátrání a sbírá další stopy. "Policie vyslechla více než dvacet osob a při domovních prohlídkách zabavila materiály, které by mohly vést k rozpletení zločinu," prohlásila mluvčí maďarské policie Viktoria Csiszer-Kovácsová. "Kriminalisté prohledávají nákladní auto, sbírají otisky prstů, stopy DNA a další stopy. Nevynechají ani jediný milimetr," doplnil ji Helmut Marban, mluvčí policie rakouské spolkové země Burgenland.

Ostatky uprchlíků byly převezeny do Vídně na pitvu. Ta potrvá několik dní. Památku 71 lidí uctily stovky Maďarů, kteří v Budapešti beze slova zapalovali svíčky. Na místě, kde se našel nákladní vůz, jsou další květiny. Rakousko už kvůli hrůznému případu vyhlásilo nulovou toleranci převaděčům a pašerákům. A stejně reaguje i Maďarsko. V poutech skončilo už sedmnáct Rumunů.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak porazit Ficovu stranu? Kiskův plán dostává trhliny hned na začátku

21.10.2019 16:08 Bývalý slovenský prezident a současný předseda nové strany Za lidi Andrej Kiska navrhl vytvořit…

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností, soud začne dle plánu

21.10.2019 15:43 Londýnský soud dnes zamítl žádost zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange o odklad končeného…

130 mrtvých. Ve Francii skončilo vyšetřování teroru z listopadu 2015. Kdy…

21.10.2019 13:52 Ve Francii skončilo vyšetřování teroristických útoků z Paříže a Saint-Denis, které si v listopadu…

Komentář: Omezený rozsah zákazu vyvážení německých zbraní do Turecka aneb…

21.10.2019 13:48 KOMENTÁŘ - Poté, co turecké ozbrojené síly 9. října zaútočily na kurdské milice na severovýchodě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama