Bundeswehr v pohotovosti. Připraveny jsou čtyři tisíce německých vojáku proti přílivu uprchlíků

Berlín - O víkendu bude připraveno zasáhnout v případě nouze proti přílivu uprchlíků kolem 4000 německých vojáků. Magazínu Der Spiegel to dnes řekla německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. I z vládního tábora mezitím dále sílí kritika na adresu kabinetu kancléřky Angely Merkelové kvůli tomu, že otevřel hranice tisícům uprchlíků, kteří do země zamířili z Maďarska.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Bundeswehr, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Jen na tento víkend jsme uvedli do stavu pohotovosti zhruba 4000 vojáků," řekla ministryně. Do akce mají být vysláni "v případě nouze".

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier dnes v Praze prohlásil, že jeho země o víkendu očekává příchod rekordních 40.000 uprchlíků.

Von der Leyenová dále řekla, že uprchlíci budou ubytováni i ve vojenských kasárnách. Už nyní je k těmto účelům využíváno 27 budov bundeswehru.

Mezitím němečtí politici napříč politickým spektrem kritizují vládu za to, že nad přílivem uprchlíků ztrácí kontrolu. "Ztratili jsme kontrolu," konstatoval v rozhovoru s listem Passauer Neue Presse bývalý bavorský ministr vnitra Hans-Peter Friedrich z Křesťanskosociální unie (CSU), sesterské strany křesťanských demokratů kancléřky.

Bavorský premiér Horst Seehofer magazínu Der Spiegel řekl, že rozhodnutí otevřít hranice byla chyba, "s níž se budeme muset potýkat ještě dlouho".

Sociálnědemokratická premiérka spolkové země Porýní-Falc Malu Dreyerová deníku Der Tagesspiegel řekla, že rozhodnutí otevřít hranice bylo učiněno bez ohledu na jednotlivé spolkové země.

Podle průzkumu společnosti Emnid pro zpravodajskou televizi N24 se dvě třetiny Němců domnívají, že vláda si při řešení situace počíná "spíše špatně" nebo "velmi špatně".

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

17. listopad se na Slovensku vyhrotil: Slova o grázlech, dle Fica není co…

18.11.2019 00:02 Aktualizováno Třicáté výročí pádu totality v Československu si dnes v Bratislavě připomněli špičky slovenské…

Oslavy "sametu": Pellegrini vybídl ke spojení společnosti, Danko…

17.11.2019 20:42 Slovensko potřebuje po 30 letech od pádu komunismu překonat rozdělení společnosti v souvislosti s…

Migrace do Británie? Po brexitu budou mít občané EU značné problémy

17.11.2019 20:13 Aktualizováno Občané Evropské unie by měli po brexitu ztratit preferenční postavení na britském pracovním trhu a…

Babiš dorazil pod Děvín. S kolegy z V4 položil věnec k Bráně svobody

17.11.2019 18:50 Aktualizováno U památníku obětí přísně střežených hranic v komunistickém Československu si zástupci zemí takzvané…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama