Zvrat v uprchlické krizi: EU má tajný plán, řešení je na stole

Brusel - Evropská unie chystá masivní odsun statisíců uprchlíků zpět do Afriky a na Blízký východ. Tvrdí to prestižní deník The Times, jehož redaktoři měli možnost seznámit se s utajovaným dokumentem o řešení uprchlické krize.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Evropská Unie
doporučujeme

Evropská unie se podle tajných materiálů odhodlala k radikálnímu řešení a do země původu navrátí až 400 tisíc uprchlíků, kteří se do Evropy dostali ještě v prvním pololetí.

Půjde o uprchlíky, kteří v azylovém řízení nedostali povolení k pobytu, a podle deníku je Brusel připraven použít donucovací prostředky, pokud by se domovské státy zdráhaly přijmout uprchlíky zpět.

Podle deníku je těmito prostředky myšleno například zkrácení finanční pomoci či zrušení obchodních smluv s danými zeměmi, mezi které patří zejména Eritrea a Nigérie. Odtud totiž pochází většina ekonomických migrantů, kterým neby udělen azyl. 

"Evropská unie a její členské státy musí se musí více angažovat v navracení uprchlíků. Zvýšení míry návratnosti by mělo působit jako odstrašující příklad a zabránit nelegální migraci," píše se mimo jiné v materiálech.

Země, které tato pravidla nebudou prosazovat, čekají právní kroky a pokuty od Evropské komise. "Členské státy musí systematicky vydat rozhodnutí o navrácení, přijmout veškerá nezbytná opatření k jejich prosazování a poskytovat dostatečné prostředky, které jsou nezbytné pro identifikaci a navracení neoprávněně pobývajících příslušníků třetích zemí," stojí v dokumentu.

"Musí být přijata veškerá opatření k zajištění nelegálních přistěhovalců, jejich úspěšnému návratu, i případnému zadržení," stojí dále v dokumentu.

Podle zahraničních médií by deportace uprchlíků zpět do zemí původu měla mít na starosti agentura Frontex, která koordinuje operativní spolupráci mezi členskými státy v oblasti řízení vnějších hranic.

Loading...
Vstupte do diskuze (54)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Pryč s Merkelovou!" V Drážďanech bylo dusno, protestovali odpůrci islámu

20.10.2019 21:58 Aktualizováno Několik tisíc lidí dnes demonstrovalo v Drážďanech proti hnutí Vlastenečtí Evropané proti…

Londýňanům ruply nervy: Strhávali aktivisty z vagonů metra, házeli po nich…

20.10.2019 21:32 Aktualizováno Narušit londýnskou veřejnou dopravu ve špičce byla chyba, shodují se řídící členové ekologického…

Blesková schůzka v Bruselu trvala jen 15 minut. Bude brexit odložen?

20.10.2019 20:52 Aktualizováno Státy Evropské unie se budou případným odkladem brexitu zabývat až po hlasování britského…

"Ty jsi ten Východňák." Západní Němci se i dnes dívají na bývalou NDR skrz…

20.10.2019 18:15 Aktualizováno I 30 let po pádu berlínské zdi se většina východních Němců cítí být občany druhé kategorie. Třeba v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama