České děti učí ve školách střílet uprchlíky, píše zahraniční tisk

Řím/Praha - Armáda České republiky navštěvuje základní školy a učí žáky páté třídy zacházet se zbraněmi, aby byli připraveni postavit se uprchlíkům. Tak vykresluje Českou republiku populární italský zpravodajský server AgoraVox s tím, že místní poměry připomínají totalitní režimy.

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Armáda České republiky začala střílet ve školách. Na setkání se studenty z páté třídy představuje žákům vojenský život a nechává je hrát si s kulomety. Tyto obrazy připomínají teror totalitních režimů, kde se v rámci základního vzdělání začínají děti připravovat na válku a vzdělávají se ve vojenské vizi." Těmito slovy začíná článek uznávaného italského serveru AgoraVox.it, jehož redakci tvoří stovky dobrovolníků z řad veřejnosti.

"To vše se děje ve chvíli, kdy se Spojené státy potýkají s dalším masakrem ve škole a sám prezident je bezmocný proti velkým průmyslovým podnikům vyrábějícím zbraně!" píše dále server, který si zakládá na svobodné a nezávislé žurnalistice a denně jej navštíví statisíce Italů. Autorem článku je s odkazem na mezinárodní tiskovou agenturu Pressenza bývalý prezident Společenství pro lidský rozvoj v Itálii Gerardo Femina.

Médium dále podotýká, že české ministerstvo školství klade důraz na úlohu armády v obraně státu a vlastenecké hodnoty. "Stručně řečeno, je to pokrytecká rétorika, na kterou můžeme aplikovat slova spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého: Na jedné straně se mluví o lidskosti, soucitu a spravedlnosti, ale na druhé je potichu a zcela evidentně podporována společnost založená na násilí," uvádí server.

Zpráva italského serveru je ilustrována fotkami vojáků české armády, kteří ukazují žákům ve školní telocvičně armádní vybavení. Zdroj fotek server neuvádí, jejich autorem je však jistý Martin V., který je pořídil během armádních dní na ZŠ Londýnská v Praze 2. Přehlídky vojenského vybavení se ale podle stránek školy zúčastnili pouze žáci 8. a 9. tříd.

"Matky jsou v šoku"

"Tato iniciativa přišla tiše, skoro potají, aby rodiče nemohli být varováni. Některé matky nemohly uvěřit svým očím, když viděly snímky zveřejněné na internetu a poslouchaly zděšené komentáře svých dětí: "Mluvilo se o použivání zbraní ke střílení na uprchlíky....". Stručně řečeno, jde o podněcování k násilí. Učitelé samozřejmě tvrdí, že vojáci ve třídě násilí nebo nenávist neobhajovali. Vzhledem ke společenské atmosféře a zmanipulovaným informacím, které místní média předkládají, ale studenti jistě pochopili tuto "kulturní a vzdělávací" akci jako pobídku k násilí. Vlastně je dost možné, že to je skutečný cíl kampaně: velká propaganda obhajující použití síly a militarizaci společnosti," píše italský server.

Údajná "militarizace české společnosti" by podle spekulací serveru mohla být součástí většího plánu, který byl představen v březnu letošního roku "dragounskou jízdou" spojenecké armády přes naše území. "Vojáci během ní ukazovali dětem zbraně. To je něco, co si dnes nedokážete představit v jakékoliv zemi na Západě. Pro jiné národy by to byla urážka a ponížení. Později se (politici) pokusili schválit zákon a znovu zavést povinnou vojenskou službu, včetně účasti žen. Musíme mít na paměti, že nějakou dobu Američané používali ve svých válkách mladé lidi z jiných zemí, jako jsou Keňané ve válce v Somálsku nebo v Afghánistánu. A tak musíme ve válce proti Rusku či na Ukrajině a v dalších zemích, kde by mohl vypuknout konflikt, počítat také s mladými lidmi z České republiky," píše AgoraVox.

Závěrem článku italský server uvádí, že v České republice funguje masivní vlna propagace, a spekuluje nad tím, co je pro Čechy normální, neboť "žili v autoritářské a totalitní společnosti, kde nic nebylo normální!" 

Loading...
Vstupte do diskuze (69)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Židovské osady podle USA nejsou protiprávní, Palestinci zlostně reagují

19.11.2019 07:19 Aktualizováno Židovské osady na okupovaném Západním břehu Jordánu už podle Spojených států neporušují mezinárodní…

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama