Tudy proudí uprchlíci do Evropy. Kolik je stojí cesta?

Praha/Brusel - Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se svým týmem na základě osobních návštěv uprchlických táborů v Evropě a diskuzí s uprchlíky sestavil mapu, která ukazuje nejčastější trasy běženců mířících do Evropy. Zobrazuje na ní také přehled průměrných výdajů, které tyto cesty obnáší.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nejčastější trasy, kterými proudí uprchlíci do Evropy, včetně výdajů (Autor: Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/)

Cesta obrovského množství uprchlíků, kteří každým dnem proudí do Evropy, začíná z velké části v Turecku. Zdechovský a jeho tým nepočítají v přehledu náklady na dopravu do této země, ty se ale pohybují v řádech desetitisíců až statisíců českých korun v závislosti na výchozí zemi, ze které běženci utíkají.

Samotná přeprava z Turecka do Řecka stojí uprchlíky 300 - 500 euro, tedy zhruba 8000 - 13 500 korun. Následuje cesta do Makedonie, která je o poznání levnější, neboť země nespojuje moře. Zde se náklady pohybují v rozmezí 35 - 50 euro, přiližně 1000 - 1300 korun.

Další zastávkou na cestě do Německa je pro uprchlíky Srbsko. Do něj se dá z Makedonie dostat za 20 euro, tedy 500 korun. Následuje cesta do Chorvatska, která vyjde běžence přibližně na 30 euro, 800 českých korun.

Zde už ale jde do tuhého. Uprchlíkům zbývá překonat na cestě do Německa pouze Maďarsko a Rakousko, obě země ale střeží hraniční přechody a běžence nepouštějí. Zdechovský tak zde počítá s variantou, kde uprchlíky převeze z Chorvatska přes Maďarsko do Rakouska policejní autobus. Do Německa už je to pak jen otázka několika hodin cesty vlakem nebo autobusem.

Sečteme-li náklady na cestu po Evropě, dostáváme se na částku ve výši 385 - 600 euro, zhruba 10 000 - 16 000 korun. S náklady na dopravení do Turecka je ale cesta podstatně dražší. Například cena za převoz z Afriky do Evropy se v průměru pohybuje kolem 2800 euro za osobu, tedy zhruba 75 tisíc korun.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama