Závažné varování z Německa: Ztrácí se nám uprchlíci. Nevíme, kdo jsou, ani kam mají namířeno

Hannover – Asi 700 z celkem 4 tisíc uprchlíků, kteří byli ubytováni v Dolním Sasku, minulý týden zmizelo. Úřady většinou nemají tušení, kdo migranti jsou a kam se vypařili. Zprávu přinesl server TheLocal.de.

Tábor "džungle" v Calais
doporučujeme

Dolní Sasko bylo pověřeno tím, aby našlo 4 tisíce míst pro uprchlíky, kteří do Německa ve velkých počtech přicházejí. Jak se ale zdá, mnozí z nich nejsou ochotni v zemi zaměřené především na zemědělství zůstat.

Mnoho z uprchlíků ještě nebylo identifikováno a zapsáno místními úřady, není tedy známo, kdo jsou a kam by mohli jít. Místní úřady se domnívají, že zmizelí běženci zřejmě uprchli, aby se dostali ke svým příbuzným v Německu i v zahraničí.

Do jednoho z uprchlických center ve městě Linger zavítal v sobotu na návštěvu místní člen parlamentu. Byl v šoku, když zjistil, že více než polovina z 212 ubytovaných uprchlíků, byla pryč. Spolkové ministerstvo práce odhaduje, že až 300 tisíc uprchlíků, kteří přijeli v roce 2015 do Německa, bude cestovat dále do jiných zemí.

Angelika Jahn, mluvčí Křesťansko-demokratické unie (CDU) v Dolním Sasku, popsala situaci jako „nepřijatelnou". Dodala, že uprchlíci musí být zaregistrováni ihned po příjezdu. Další pak poukazují na chyby v systému bydlení pro uprchlíky.

Timo Frers, mluvčí města Delmenhorst, řekl, že uprchlíci nevědí, kde vlastně jsou, když dorazí do Bavorska. „Většinou nevědí, kde jsou. Nedávno jsme jim dali mapy Německa, takže se mohou orientovat," řekl Frers.

Problémy pak působí i Němci. Skupina demonstrantů se pokoušela uprchlíky zastavit v jejich cestě. V saském Freibergu proběhla v neděli demonstrace, její účastníci se pokusili zabránit tomu, aby se uprchlíci do místního centra vůbec dostali. Zkoušeli zastavit autobus s běženci přímo na silnici. Další lidé na autobus házeli jablka, jiní sáhli po petardách. Do akce se zapojila také asi 50 těch, kteří s demonstrací nesouhlasili, obě skupiny se slovně střetly a situace byla podle místní policie velmi napjatá.

Situace se vyhrotila také v pomořanském městě Mecklenberg, kde byli napadeni dva místní politici. Útočníci se podle všeho hlásí ke krajní pravici. Na vůz jednoho z nich útočník vylil páchnoucí chemikálii. Politik se však nenechal zastrašit a prohlásil, že bude pokračovat v podpoře „skutečné kultury pohostinnosti".

Jeho kolegyni pak někdo na čelní sklo napsal slova: „Zrádce národa". Federální úřad pro vyšetřování také minulý týden varoval politiky podporující uprchlíky, že se mohou stát cílem krajně pravicových uskupení.

Témata: uprchlíci | Německo
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu a Rakousku přibývá nakažených, Dolní Rakousy zpřísňují restrikce

25.09.2020 13:42 Aktualizováno Počet nakažených koronavirem v Německu opět překonal hranici dvou tisíc. Za posledních 24 hodin se…

Útok u bývalé redakce Charlie Hebdo: Dva lidé těžce zraněni, podezřelý…

25.09.2020 13:34 Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zraněni dva lidé…

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Nakažených na Slovensku strmě přibývá, premiér Matovič chce opatření proti…

25.09.2020 11:19 Aktualizováno Slovensko ve čtvrtek třetí den v řadě zaznamenalo nový rekord potvrzených nových případů nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama