Závažné varování z Německa: Ztrácí se nám uprchlíci. Nevíme, kdo jsou, ani kam mají namířeno

Hannover – Asi 700 z celkem 4 tisíc uprchlíků, kteří byli ubytováni v Dolním Sasku, minulý týden zmizelo. Úřady většinou nemají tušení, kdo migranti jsou a kam se vypařili. Zprávu přinesl server TheLocal.de.

Tábor "džungle" v Calais
doporučujeme

Dolní Sasko bylo pověřeno tím, aby našlo 4 tisíce míst pro uprchlíky, kteří do Německa ve velkých počtech přicházejí. Jak se ale zdá, mnozí z nich nejsou ochotni v zemi zaměřené především na zemědělství zůstat.

Mnoho z uprchlíků ještě nebylo identifikováno a zapsáno místními úřady, není tedy známo, kdo jsou a kam by mohli jít. Místní úřady se domnívají, že zmizelí běženci zřejmě uprchli, aby se dostali ke svým příbuzným v Německu i v zahraničí.

Do jednoho z uprchlických center ve městě Linger zavítal v sobotu na návštěvu místní člen parlamentu. Byl v šoku, když zjistil, že více než polovina z 212 ubytovaných uprchlíků, byla pryč. Spolkové ministerstvo práce odhaduje, že až 300 tisíc uprchlíků, kteří přijeli v roce 2015 do Německa, bude cestovat dále do jiných zemí.

Angelika Jahn, mluvčí Křesťansko-demokratické unie (CDU) v Dolním Sasku, popsala situaci jako „nepřijatelnou". Dodala, že uprchlíci musí být zaregistrováni ihned po příjezdu. Další pak poukazují na chyby v systému bydlení pro uprchlíky.

Timo Frers, mluvčí města Delmenhorst, řekl, že uprchlíci nevědí, kde vlastně jsou, když dorazí do Bavorska. „Většinou nevědí, kde jsou. Nedávno jsme jim dali mapy Německa, takže se mohou orientovat," řekl Frers.

Problémy pak působí i Němci. Skupina demonstrantů se pokoušela uprchlíky zastavit v jejich cestě. V saském Freibergu proběhla v neděli demonstrace, její účastníci se pokusili zabránit tomu, aby se uprchlíci do místního centra vůbec dostali. Zkoušeli zastavit autobus s běženci přímo na silnici. Další lidé na autobus házeli jablka, jiní sáhli po petardách. Do akce se zapojila také asi 50 těch, kteří s demonstrací nesouhlasili, obě skupiny se slovně střetly a situace byla podle místní policie velmi napjatá.

Situace se vyhrotila také v pomořanském městě Mecklenberg, kde byli napadeni dva místní politici. Útočníci se podle všeho hlásí ke krajní pravici. Na vůz jednoho z nich útočník vylil páchnoucí chemikálii. Politik se však nenechal zastrašit a prohlásil, že bude pokračovat v podpoře „skutečné kultury pohostinnosti".

Jeho kolegyni pak někdo na čelní sklo napsal slova: „Zrádce národa". Federální úřad pro vyšetřování také minulý týden varoval politiky podporující uprchlíky, že se mohou stát cílem krajně pravicových uskupení.

Témata: uprchlíci | Německo
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko eviduje rekordní přírůstek nakažených, o víkendu začne plošné…

30.10.2020 11:19 Laboratoře na pětimilionovém Slovensku ve čtvrtek odhalily rekordních 3363 nově nakažených…

Po útoku v Nice byl zadržen další muž, podle policie měl kontakty s…

30.10.2020 10:07 Francouzské úřady zadržely 47letého muže podezřelého z kontaktů s pachatelem čtvrtečního útoku v…

Španělsko bude mít velvyslance v Bolívii, vztahy s Venezuelou se naopak…

30.10.2020 10:02 Španělsko ohlásilo normalizaci diplomatických vztahů s Bolívií. Informuje o tom dnes španělská…

Německo má nejvyšší přírůstek nakažených od začátku epidemie, zavřou se…

30.10.2020 08:14 V Německu ve čtvrtek přibylo 18.681 potvrzených případů nákazy koronavirem. To je nejvíce od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama