Zlegalizuje EU migraci z Afriky? Osmadvacítka prý má další "šílený" plán

Londýn – Evropská unie bude možná nabízet peníze a víza africkým zemím výměnou za to, že přijmou zpátky nelegální migranty, kteří došli až do Evropy. Podle odpůrců jde ale o šílenství, které umožní zlegalizovat teď nelegální migraci.

Uprchlíci
doporučujeme

Evropští ministři vymysleli podle deníku The Telegraph dramatický plán, jak vyřešit migrační krizi. Nabídnou africkým zemím celou řadu bonusů výměnou za to, že budou nelegální migranti posíláni zpátky do Afriky. EU zřejmě bude poskytovat peněžní prostředky a vízové nabídky ve snaze přesvědčit země, aby přijaly zpět alespoň část z asi 800 tisíc lidí, kteří v letošním roce překonali Středozemní moře a dostali se do Evropy.

Na oplátku by pak země mohly získat nejen finance, ale i další výhody. Dohoda mluví o tom, že se dveře EU otevřou tisícům afrických studentů medicíny nebo třeba podnikatelům.

Deník The Telegraph píše, že měl možnost se do daného dokumentu podívat. Říká se v něm prý, že africká elita by mohla získat jazykovou průpravu, víza i pracovní nabídky tak, aby byli vzdělaní jedinci nalákáni do Evropy. V evropských školách by tak brzy mohli působit lékaři nebo učitelé třeba z Keni.

Součástí nabídky je také vytvoření „svěřeneckého fondu" ve výši 1,3 miliardy liber, který bude určen pro země jako Etiopie, Súdán, Uganda nebo Keňa. Finance by měly být vynaloženy na „základní příčiny nelegální migrace". Plán navrhuje „podporovat legální cesty migrace a mobilitu mezi africkými zeměmi". Jeho součástí je také doporučení pomáhající Afričanům najít práci v Evropě prostřednictvím pracovních agentur.

Psali jsme:  

Tento plán se dostal na veřejnost těsně před schůzkou britského premiéra Davida Camerona a předsedy Evropské rady Donalda Tuska, na které se má mluvit o setrvání Velké Británie v EU. Kritici návrhu volají, že tento systém je „šílenství", a varují, že by návrh mohl přinutit Brity, aby hlasovali pro vystoupení Británie z EU.

Lídr britské strany UKIP Nigel Farage na Twitteru nápad komentoval slovy: „Způsob, jakým se EU snaží zastavit masovou nelegální migraci z Afriky, je, že ji udělá legální. To je naprosté šílenství."

Témata: uprchlíci | EU | afrika
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smrt Morriconeho zasáhla celý svět. Vzpomínají na něj umělci i politici

07.07.2020 01:09 Aktualizováno Na italského hudebního skladatele Ennia Morriconeho vzpomínají umělci i politici z celého světa.…

Brutální útok na řidiče autobusu ve Francii. Odmítl lidi bez roušky, ti ho…

06.07.2020 22:46 Aktualizováno Terčem brutálního útoku se ve městě Bayonne na jihozápadě Francie stal řidič autobusu, který…

Německý soud zrušil uzavírku okresu zasaženého nákazou na jatkách

06.07.2020 21:17 Soud v Německu dnes zrušil uzavírku okresu Gütersloh ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko,…

Nová francouzská vláda bude bez kritizovaného ministra vnitra Castanera

06.07.2020 20:33 Francouzský prezident Emmanuel Macron do obměněné vlády nejmenuje nynějšího ministra vnitra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy