Itálie bude uzavírat nelegální mešity, obává se terorismu

Řím – Italské úřady se rozhodly bojovat proti nelegálním muslimským mešitám a modlitebnám, ve kterých by se údajně mohl šířit radikalismus.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mešita
doporučujeme

Italská vláda má v plánu uzavřít tajné mešity v zemi. Podle ministra vnitra Angelina Alfana jde i součást boje proti terorismu. „V Itálii máme čtyři mešity a přes 800 míst určených k modlení muslimů," uvedl podle serveru thelocal.it v pátek Alfano.

„Chystáme se uzavřít utajovaná a neregulovaná místa, ne abychom omezovali náboženství, ale aby mohlo být praktikováno v místech, která jsou v pořádku," dodal v komentáři pro místní média. Na setkání v jihovýchodním městě Lecco mluvil o nebezpečí spojených s radikalismem ve spojitosti takzvaného „garážového islámu", tedy neregistrovaných míst, kde se konají bohoslužby a kam podle odhadů chodí mnozí s asi jednoho milionu muslimů žijících v zemi.

Některá z těchto míst tajných setkávání začnou svou činnost až poté, co se pokusí mešity vytvořit řádným způsobem. Následně pak ale narazí na odpor místních úředníků. „Nikde na světě nenajdete místo, kde by bylo absolutně nulové riziko – to bylo prokázáno na časové ose terorismu vedoucí od roku 2001 až do současnosti," varuje ministr vnitra.

Dodal, že v Itálii byla zavedena preventivní opatření a posílena zpravodajská činnost. Server připomíná, že Itálie, zejména Řím, je často zmiňována džihádistickou propagandou jako možný cíl Islámského státu.

Loading...
Témata: Itálie | islám
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sankce proti Rusku pokračují, rozhodl summit

20.06.2019 21:47 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes na bruselském summitu jednomyslně shodli na…

Kdo povede EU? Nejdřív se musí lídři srovnat s problémem uhlíkové…

20.06.2019 21:06 Aktualizováno Začátek diskuse o přeobsazení vrcholných funkcí v EU dnes večer na summitu unie v Bruselu zdržuje…

O post britského premiéra si to rozdá s Johnsonem Jeremy Hunt

20.06.2019 20:37 Aktualizováno Příštím lídrem britské Konzervativní strany a tedy i premiérem bude bývalý ministr zahraničí Boris…

Policie v Polsku mučila podezřelého, stěžuje si ombudsman

20.06.2019 18:36 Úřad polského ombudsmana dnes v rámci prevence mučení kritizoval policii za způsob, jakým zacházela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama