Rusko chce destabilizovat Evropskou unii, řekla nám politička EU

Praha - Volání po rychlém řešení syrské krize se po sérii pařížských útoků stalo ještě naléhavější. Jakou roli by při řešení syrského problému měla zaujmout Evropská unie? Jak by tato mezinárodní organizace měla přispět k boji proti takzvanému Islámskému státu? Je žádoucí, aby se Západ válčil s IS po boku Ruska? Na dané otázky odpovídala pro server EuroZprávy.cz polská europoslankyně Beata Gosiewská.

Přidejte svůj názor 157 komentářů

Beata Gosiewska

"Evropská unie by  měla aktivně zavádět opatření, která povedou k politické stabilizaci Sýrie. EU musí nutně zajistit humanitární pomoc a ochranu civilního obyvatelstva v Sýrii i sousedních zemích," domnívá se polská europoslankyně ze Skupiny Evropských konzervativců a reformistů a členka politické strany Právo a spravedlnost.

Proti Islámskému státu by měla Evropská unie bojovat především prostřednictvím stabilizace zemí, které tato nebezpečná teroristická organizace ohrožuje, odpověděla našemu serveru Beata Gosiewská na dotaz, jakou roli by měla Unie hrát při porážce IS. 

Psali jsme:  

"Dále by EU měla rozbít teroristické struktury a posílit hranice evropských zemí a přijmout nová opatření, která by zablokovala tok nelegálních imigrantů do zemí Evropské unie," dodala představitelka nejsilnější polské politické strany.

"Záměry Ruska nejsou upřímné. Rusko již řadu let útočí na sousední země, jako je například Ukrajina či Gruzie. Cílem Ruska je odvolání sankcí, které na něj EU uvalila kvůli ukrajinskému konfliktu. Tato země je hráč, který chce způsobit destabilizaci Evropské unie," reagovala Beata Gosiewská na otázku, zda považuje spolupráci mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskou federací v boji proti IS za žádoucí.

Vstupte do diskuze (157)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník v Marseille pobodal dva lidi. Policie ho zneškodnila

19.02.2019 19:23 Dva lidi dnes pobodal v centru jihofrancouzského přístavu Marseille muž, kterého krátce nato…

Evropská komise kritizuje maďarskou vládní kampaň.Spojuje předsedu EK a…

19.02.2019 19:15 Nová kampaň maďarské vlády, která spojuje předsedu Evropské komise (EK) Jeana-Clauda Junckera a…

Čecha s falešnými doklady a drogami zadrželi na hraničním přechodu v Polsku

19.02.2019 19:04 Polští pohraničníci zadrželi na hraničním přechodu v Jakuszycích-Harrachově muže z Česka, který se…

Maďarsko a Polsko byly opět tématem diskuse států EU

19.02.2019 18:27 Především míru složitosti a politické citlivosti vleklé diskuse mezi státy EU o kvalitě právního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama