Verbovali pro Islámský stát, Nizozemský soud je poslal až na šest let do vězení

Amsterodam – Devět lidí bylo dnes v Nizozemí odsouzeno za zapojení do aktivit teroristické skupiny Islámský stát. Od soudu odešli s až šestiletými tresty. Dva z nich byli odsouzeni v nepřítomnosti, protože jsou zřejmě v Sýrii.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Prokuratura pro odsouzené původně žádala až sedmileté tresty.Soudce uvedl, že odsouzení vytvořili „zločineckou organizaci, jejímž cílem bylo povzbuzovat a vyhledávat lidi ochotné odjet do Sýrie". Těm, které získala, skupina poskytovala finanční pomoc.

Zatčeni byli loni a případ se začal vyšetřovat, když se na policii obrátilo několik rodičů a ohlásilo své děti jako nezvěstné. Do Iráku a do Sýrie odjelo z Nizozemska podle tamní služby pro boj proti terorismu bojovat 220 lidí. Čtyři desítky z nich se vrátily a 42 jich v bojích zemřelo.

Vůdce skupiny Azzedine Choukoud a dva nepřítomní dostali šestileté tresty, zbylých pět mužů bylo potrestáno v rozpětí tří až pěti let a žena má jít do vězení na sedm dní. Většina členů této skupiny pochází z haagského předměstí Schilderswijk.

Při obhajobě tvrdili, že svoboda náboženství a vyjadřování jim dává právo vyslovovat podporu Islámskému státu. Členové skupiny se účastnili ve svém bydlišti manifestací pořádaných na podporu IS a se hlásili k IS i na sociálních sítích.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet mrtvých po nákaze koronavirem překročil v Itálii 10 000

28.03.2020 22:14 Aktualizováno Po nákaze koronavirem zemřelo v Itálii již přes 10.000 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 889…

Ve Francii podlehlo koronaviru více než 2300 lidí

28.03.2020 21:15 Ve Francii si koronavirus vyžádal životy dalších 319 lidí. Celkový počet úmrtí od začátku pandemie…

Německo prožívá první víkendový den s přísnými omezeními

28.03.2020 20:31 Obyvatelé Německa zažívají dnes první víkendový den za platnosti zpřísněných opatření kvůli…

Portugalsko bude kvůli koronaviru s migranty zacházet jako s občany

28.03.2020 18:37 Portugalsko bude v rámci zdravotní krize se všemi cizinci s žádostí o pobyt zacházet jako se svými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama