Výhrůžka Česku? Nedodržení dohod o migrantech může mít právní dohru, zní z Německa

Berlín - Šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier naznačil, že pokud země EU nedodrží dohodu o přerozdělení migrantů, mělo by to pro ně mít právní důsledky. Žádné státy konkrétně nejmenoval, nicméně je patrné, že kritika směřovala na adresu střední s východní Evropy.

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Ilustrační foto

Země osmadvacítky se letos dohodly na přerozdělení 160.000 uprchlíků z Řecka a Itálie mezi další země EU. S povinnými kvótami nesouhlasilo například Česko, Slovensko a Maďarsko. Bratislava a Budapešť už dokonce podaly žalobu k soudu.

"Evropa je společenství práva. Jednou dané slovo platí," řekl Steinmeier pro týdeník Der Spiegel. "Když to nejde jinak, pak je třeba věci řešit předem danou právní cestou," dodal.

Psali jsme:  

Ministr tak odkazuje na správní řízení, které může Evropská komise zahájit s členskými zeměmi pro neplnění dohod a které může skončit až před Soudním dvorem EU.

V souvislosti s přerozdělováním migrantů hrozilo tento týden "nesolidárním" zemím i Rakousko. Kancléř Werner Faymann řekl, že státy, které se nebudou na přerozdělení běženců podílet, by měly mít omezený přístup k fondům EU.

Vstupte do diskuze (69)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Řidič ze Senegalu polil autobus plný dětí benzínem a zapálil ho

20.03.2019 18:49 Aktualizováno Italská policie dnes zatkla řidiče, který u Milána unesl autobus s 51 školními dětmi, který později…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama