Překvapivý výzkum: Co si Němci doopravdy myslí o uprchlících?

Berlín – Německo je nejčastějším cílem uprchlíků. Některé spolkové země už týdny hlásí, že vyčerpaly své kapacity a že více migrantů už přijmout nemohou. I přesto se ukazuje, že Němci mají chuť pomáhat. Alespoň to naznačuje průzkum, který provedla protestantská církev.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Nový průzkum uskutečněný protestantskou církví ukazuje, že většina dotázaných (51 procent) je připravena nějakým způsobem podpořit domov pro uprchlíky, který by ležel v jejich sousedství.

Mnozí z nich navíc už tuto myšlenku v praxi uskutečňují. Zhruba 11 procent z více než dvou tisíc dotazovaných uvedlo, že již pomohlo, ať už v podobě nabídky ubytování nebo péče o nově příchozí. Zhruba stejný počet respondenstů uvedl, že se k tomu právě chystá.

Server The Local také informuje, že 37 procent dotazovaných uvedlo, že už poskytlo uprchlíkům nějaké dary, 48 procent by pak bylo ochotno přispět finančně. Asi 13 procent z nich by bylo ochotno u sebe uprchlíka přímo ubytovat.

Průzkum také naznačil, že Němci jsou v souvislosti s migrací spíše optimisté, 88 procent si myslí, že přístup Německa a jeho ochota pomáhat, má pozitivní vliv na celou migrační krizi. I přeste se 85 procent dotazovaných obává, že by úzkosti vyvolané migrační krizí mohli využít pravicoví extremisté. Obávají se, že tato ideologie by mohla v souvislosti s rostoucím počtem uprchlíků být na vzestupu.

Váhaví pak lidé byli v otázce, zda se země dokáže s více než milionem uprchlíků vypořádat. Asi 16 procent si myslí, že „rozhodně ne", dalších 60 procent si není jisto.

Loading...
Témata: Německo | uprchlíci
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čtrnáct zemí EU se shodlo na přerozdělování migrantů. Je mezi nimi Česko?

23.07.2019 08:50 Aktualizováno Čtrnáct států Evropské unie se "v této fázi v zásadě" dohodlo na novém mechanismu přerozdělování…

Čech na Slovensku využil nabídky ubytování. Byl napaden a zbit

23.07.2019 08:39 22letý Čech chtěl využít slovenské pohostinnosti. Namísto toho byl zbit a okraden, uvádí slovenský…

Skandál v Německu: Chlípný policista osahával ženy, soud ho poslal za mříže

23.07.2019 07:13 Soud v bavorském Ansbachu poslal v pondělí na dva roky a osm měsíců do vězení policistu (57), který…

Uprchlíci se valí balkánskou trasou, Slovinsko proti nim nasadilo armádu

22.07.2019 22:35 Aktualizováno Ostrahu slovinské hranice s Chorvatskem ode dneška posílilo 35 vojáků. Mají zabránit rostoucímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama