Uprchlická krize nepolevuje: Do aténského přístavu dorazilo dalších 1550 migrantů

Atény - Vlna uprchlíků neopadá ani na konci roku, kdy se výrazně zhoršilo počasí a podmínky na moři. Do aténského přístavu Pireus dnes z řeckých ostrovů dorazilo dalších 1550 migrantů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Trajekty mezi ostrovy a velkými řeckými přístavy pravidelně pendlují už několik měsíců. Svážejí migranty, kteří se na území Evropské unie dostávají po krátké plavbě z tureckého pobřeží. Dnes do Atén dorazili migranti z ostrovů Lesbos, Chios a Samos.

Fakt, že počet lidí, kteří připlouvají z Turecka, se nijak zásadně nesnížil, potvrdila i unijní agentura na ochranu vnějších hranic Frontex. Ta uvedla, že jen během neděle k řeckým ostrovům dorazilo po moři 3467 běženců.

Zdroj: YouTube

Evropská unie přitom koncem listopadu uzavřela dohodu s Tureckem, v níž se Ankara zavázala, že bude lépe střežit své hranice. Před jejím uzavřením připlouvalo denně z Turecka 5000 až 6000 migrantů, nyní je to o něco méně.

Podle agentury APA ale nelze říci, zda je drobný pokles výsledkem aktivit Turecka nebo spíše důsledkem horšího počasí, které nyní plavbám přes moře tolik nepřeje.

Témata: Řecko | uprchlíci
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sporný článek 13 dostane stopku? Europoslanci objevili kličku

20.03.2019 20:50 Evropský parlament má příští týden hlasovat o návrhu směrnice EU o ochraně autorských práv na…

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama